Podczas przede wszystkim lata każda z nas by chciała, aby nasze nogi były piękne i gładkie przez długi czas, a usuwanie zbędnych włosków była łatwa i przyjemna. depilacja_nogiTak naprawdę nie jest to takie łatwe, ale do zrealizowania.

Metody depilacji to:

* maszynki do golenia

*depilatory

* kremy i pianki

* wosk

* zabiegi laserowe

Najszybszą i najtańszą metodą na pozbycie się włosków jest zastosowanie maszynki do golenia. Na naszym rynku możemy spotkać różne rodzaje i różne ceny, ale tak naprawdę nie będzie efektu dłużej niż kilka dni od 2-5 dni. Ale ze względu na to, że szybko można usunąć włoski i do tego różnej długości najczęściej wybierają ją kobiety.

Następnym narzędziem na piękne nóg jest depilator. Takie urządzenie możemy kupić już od 70zł zwyż, w zależności jakiej marki wybierzemy z jakimi funkcjami. Teraz nawet możemy kupić depilatory, które można używać pod wodą, lub z rolkami masującymi, dzięki którym depilacja jest bardziej łagodniejsza. Efekt takiej depilacji utrzymuje się około 2-3 tygodni, ale niestety często usuwane włoski wrastają w skórę. Aby tego uniknąć należy co jakiś czas peelingować ciało.

4ffc2d9b13c5efb87640a654fa2da1b1,21,1Bardzo modnym stał się od kilku lat wosk do depilacji. Jest prawie tak samo skuteczna jak depilator. Taką metodę można wykonać samemu w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy podgrzać wosk, a następnie samodzielnie nałożyć na nogi i przykleić plaster a potem ruchem szybkim zerwać. Metoda ta jest bolesna, ale czasem bardzo skuteczna i szybka, ponieważ plaster zazwyczaj obejmuje dużą część ciała. Jednak nie zaleca się stosowania tej metody dla kobiet, które mają problemy do pękających naczynek. Ale należy pamiętać, że włoski do tej metody muszą mieć wielkość minimum 5mm, aby efekt był widoczny.

Kremy i pianki są metodami mało co stosowanymi w dzisiejszych czasach ze względu na mały efekt a dużą cenę. Efekt utrzymuje się tylko kilka dni tak jak maszynką do golenia a jest droższy. Do tego po takich zabiegach może wyskoczyć uczulenie alergiczne, dlatego warto przed zastosowaniem sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na dany produkt chemiczny, na małym fragmencie ciała.

Najdroższą ale najbardziej długotrwałą metodą jest metoda laserowa. Jest to trwały zabieg, polega na usunięciu cebulki włosa przy użyciu lasera. Po kilku zabiegach efekt gładkich nóg możemy uzyskać nawet na 7 i więcej lat, ale do tego trzeba konsultacji lekarza i dużych nakładów finansowych.

Pamiętaj jednak, że nogi to nie tylko łydka i udo ale także stopy i pięty, które także potrzebują codziennej pielęgnacji, aby były piękne i gładkie przez cały rok a zwłaszcza w lecie, gdy nosimy klamki, japonki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments