Podczas lata zwłaszcza słonecznego warto poszaleć trochę z barwami w makijażu. Na pewno nasycone barwy dadzą nam super efekt.makijaz1Każdy kolor oczu, można dostosować do barw Twoich oczu. Kierując się barwami tęczówki, będzie nam lepiej określić jakie kolory będą dobrze kontrastowały z oczami. Najważniejsza jest reguła taka, aby unikać takich samych cieni do oczu czy konturówek jak odcień oka. Także musimy pamiętać, aby nie przesadzać z neonowymi kolorami, ponieważ po kilku godzinach taki makijaż nie będzie krył niedoskonałości tylko całkiem odwrotnie odkryje je.

Kolor oczy a barwa cieni w makijażu:

Oczy szare: mało spotykane ale zdarzają się. Barwa ta jest skomplikowana, ponieważ ciężko określić kolor. One są trochę zielone a trochę błękitne, wtedy mówimy, że są szare. Nawet czasem mają obwódkę wokół źrenicy lekko żółtawą. Odcienie jasnej szarości będą super wyglądały w makijażu typu smokey eyes z dodatkiem czerni lub granatu. Dobór farby, powinien być dobrany do koloru tęczówki. Jeżeli to błękit  to cienie w odcieniu brązu czy brzoskwini a jeżeli zieleni to najlepiej fiolety.

makijaz-oczu-4Oczy niebieskie: Najczęściej spotykane oczy. Mogą być jasne, ciemne a także błękitne jak morze lazurowe(morskie). Najlepiej pasować będzie zieleń, róż i fiolet. Ale także super podkreślać ten kolor będą barwy żółtego, złotego i miedzianego odcienia. Najlepszy kontrast można uzyskać używając odcień pomarańczowego.

Oczy zielone: Zielone oczy mogą mieć odcień oliwkowy, soczystej zieleni a także z domieszką żółtego lub lekkiego brązu. Jasna tęczówka będzie wyglądać bardzo atrakcyjne z odcieniem brązowym i mahoniowym. Tylko jednak należy uważać na kolory mahoniowe, ponieważ często one podkreślają zmęczenie. Najlepiej do tego typu oczu, używaj fioletowe cienie ( lawendowe) albo śliwkowe.

Oczy brązowe: Są to odcienie oczu różne tzw. piwne, brązowe, ciemnobrązowe, bursztynowe itp. Czasem tego typu oczu mogą się nam wydawać czarne. Najlepiej takie oczy malować barwami złotymi, żółtymi czy złotymi, wtedy uzyskamy  złagodzenie  a  fiolety i granaty nadadzą nam kontrastu i wyrazistości. Można spróbować coś z odcieni także zieleni, ale to już z zmieszaniem innych odcieni.

Wszystkie te reguły są krótkim materiałem, ale na pewno pomocnym. Jak by się rozpisał na temat tęczówek i ich barw oka to by było bardzo dużo pisania. A na pewno i tak ciężko każdej z nas jest wyznaczyć barwę dokładną tęczówki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments