Malując kreski, nie tylko podkreślisz kontury oka, lecz także zagęścisz linię rzęs. Wielkość kreski zależy od kształtu i wielkości oka.makijaż z kreskąKreski można wykonywać różnie. Linię mogą mieć tą samą grubość na części lub całej długości oka, a także rozszerzać się w stronę kącika zewnętrznego. Ale należy pamiętać że w wewnętrznym kąciku powinny być najwęższe. Zależnie jakiego kosmetyku używamy możemy uzyskać różne efekty.

 Do podkreślenia konturów oczu można stosować:

* konturówki

* eye-linery

*cienie

Wykonanie kreski na górnej powiece:

 Rysowanie kreski można zacząć od kącika wewnętrznego lub zewnętrznego. Najlepiej wypróbować obydwie metody i wybrać tą, która jest najlepsza dla Ciebie i wygodniejsza. Jeżeli malujesz kreskę pierwszy raz to najlepiej wykonywać to małymi ruchami, małymi odcinkami tak aby wyszła ładna i poprawna. Linie najlepiej wykonywać jak najbliżej rzęs. Podczas rysowania należy kontrolować grubość linii. Początek i koniec linii powinien być cienko zakończony. Jeżeli linia się nie uda zawsze możesz zatuszować ją innymi kosmetykami, aby wyglądała ładnie. Aby uzyskać bardziej naturalny i miękki efekt, kreskę wykonaną konturówką lub cieniem możesz rozetrzeć.

 podkreślenie okaWykonanie kreski na dolnej powiece:

 Kreska na dolnej powiece powinna się łagodnie zaczynać. Jeżeli tylko malują dolną część powieki to najlepiej zacząć od kącika zewnętrznego. Natomiast jeżeli ma przebiegać wzdłuż całej linii rzęs to najlepiej rozpocząć rysowanie od wewnętrznego kącika, w połowie oka przerwij rysowanie i zacznij makijaż zewnętrznego kącika, prowadząc linię aż z połączeniem pierwszej części. Aby uzyskać lepszy efekt można ją rozetrzeć. Maluj jak najbliżej rzęs. Na brzegu powieki także możesz wykonać kreskę. Dzięki takiej technice, możesz uzyskać fajny efekt.

 Aby ułatwić sobie rysowanie kreski na górnej powiece, możesz naciągnąć delikatnie zewnętrzną część powieki.

 Nierówności możesz poprawić małym pędzelkiem dając na powiekę trochę cieniu o podobnej barwie. Tym sposobem także utrwalisz makijaż. 

 Wykonanie pięknej kreski nie jest łatwe, dlatego musisz ćwiczyć aż do skutku. 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments