Cienie na powiekach bardzo dekorują nam makijaż. Jest to część  makijażu, gdzie możemy użyć wielu barw na jednym punkcie.

tęcza barwW aplikacji cieni najważniejsze jest uzyskanie płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi odcieniami. Ni jest to łatwe, ale końcowy efekt niesamowity. Zaczynaj zawsze od jaśniejszego koloru, który umieść na całej powiece i pod brwiami. Potem warto dać troszkę ciemniejszy a na sam koniec najciemniejszy odcień jaki chcemy uzyskać. W ten sposób stworzy się tęcza barw.

Można także na jedną powiekę nałożyć kilka kolorów w różnych odcieniach lecz wtedy należy pamiętać, aby one pasowały do siebie i tworzyły intensywność koloru. Gdy nakładamy cienie na bieżąco należy rozcierać czystym pędzlem granicę pomiędzy cieniami, aby nie było dużej granicy pomiędzy jednym a drugim cieniem.

Często rozsypuje się nam aplikacja na twarz, dlatego warto przed nałożeniem strząsnąć jego nadmiar. Ważne także jest aby cień rozprowadzać nadmiar. Także warstwa cienia powinna być nie za gruba. Cienie aplikuj najlepiej za pomocą pędzla, natomiast cienie w kremie i płynie nakładaj palcami lub dołączone do kosmetyku.

 Gdy chcemy, aby cienie pudrowe było bardziej intensywne to należy nakładać je mokrym pędzelkiem. 

 Typów nakładania cieni jest wiele, ale najlepiej przetestować kilka i wybrać taki jaki będzie najlepiej nam odpowiadał. Powinien być to sposób wygodny dla nas i najszybszy na co dzień.

Nakładanie cieni w kształcie łuku i w kształcie skrzydła są najczęściej wybierane przez kobiety. 

Nakładanie cieni w kształcie łuku polega na tym, że ciemniejszy odcień otacza powiekę łukiem. Jest korzystny dla wielu kobiet, jedynie źle wyglądają kobiety z małą przestrzenią oka a brwią.

Nakładanie cieni w kształcie skrzydła polega na tym, że ciemniejszy odzień kładzie się na zewnętrznego część powieki, tworząc trójkąt. Taki makijaż najlepiej wygląda u młodych osób.

 Trzy kroki do nakładania cieni:

  1. Nawilżenie powiek
  2. Baza lub podkład
  3. Cień dany

 Rodzaje cieni:nałożony cień

* w kamieniu

* kremowe

*sypkie

*ołówkowe

*w sztyfcie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments