Brwi także są ważnym elementem makijażu każdej kobiety. Prawidłowy kontur i podkreślenie brwi, nadaje makijażowi ładniejszego i promiennego wyglądu.

brwi elagnackoWłaściwe ułożenie brwi i ich podkreślenie nada twarzy harmonijny wygląd. Aplikacje kosmetyku na brwi zaczynaj od nasady brwi. Najlepiej kierować się naturalną linią pochodzenia, ponieważ wtedy lepiej wychodzi dana linia. Gdy nakładamy kosmetyk, należy zwrócić uwagę, aby brwi miały jednolitą barwę, były względem siebie symetryczne i wyglądały naturalnie. Należy także sprawdzić czy ubytki zostały wypełnione wszystkie.

Nakładanie aplikacji zależy od metody, którą chcesz zastosować, kosmetyku, a także efektu jakiego oczekujesz w postaci końcowego makijażu.

 Podkreślając brwi cieniem możemy uzyskać naturalny efekt. Jest to metoda prosta i każdy ją będzie umiał wykonać. 

  1. Uczesz brwi szczoteczką lub spiralną
  2. Nabierz kosmetyk na skośny pędzel
  3. Następnie cień nakładaj,  miękkimi ruchami, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów
  4. Na sam koniec powtórzyć jeszcze raz punkt 3.

Podkreślenie brwi konturówką nie jest już prostą metodą. Tego typu korekta brwi podkreśla je bardziej intensywnie. Należy kilka razy powtórzyć, aby się jej nauczyć. Metoda ta polega na dorysowaniu włosków w brakujące miejsca. 

  1. Najpierw uczesz szczoteczką brwi w dół, tak jak mają być ułożone, aby odsłonić brakujące miejsca.
  2. Rysowanie należy zacząć od górnej krawędzi brwi, kierując się w dół.
  3. Puste miejsca wypełnij lekkimi  ruchami zgodnymi z kierunkiem wzrostu włosków.
  4. Na zakończenie przeczesz włoski brwi.

 odmierzanie układu łuku brwi

Pamiętaj, nigdy nie rysuj konturówką na brwiach jednej wyraźnej linii, wygląda to niekorzystnie i nienaturalnie dla całego wyglądu makijażu. 

A jeżeli twoje brwi układają się w różne strony, przeczesz je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa szczoteczką z żelem lub woskiem do brwi.

 Wybór koloru brwi także jest ważnym elementem, najczęściej wybierany jest naturalny czyli czarny, ale nie kiedy kobiety wykonują brązem lub innym kolorem. Tak naprawdę czarne brwi postarzają a brąz odmładza ale nie każdej kobiecie pasuje. Brwi można zabarwić kredką, ołówkiem a także henną. Kolor ten powinien być troszkę ciemniejszy od naturalnego koloru włosów, czyli blondynki powinny być o ton ciemniejszy a u brunetek o ton jaśniejszy. Do rudych włosów pasuje zaś czekoladowy lub brunatny brąz. Kolor brwi powinien pasować także do twojej osobowości, czyli  można trochę czasem zaszaleć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments