Każda kobieta używa do podkreślenia rzęs tuszu. Nie tylko w barwie czarnego ale także w innych odcieniach, które także się prezentują bardzo fajnie na oczach.

tusz do rzęs malowanieTusz ma za zadanie podkreślenie oka , tak aby optycznie wyglądało na wydłużone i zagęszczone brwi. Dużo tuszów występuje również w wersji wodoodpornej, ale takie tusz najbardziej podrażnia oczy i jest dosyć trudny do usunięcia a także może niszczyć w jakimś stopniu rzęsy. Najlepiej go używać tylko w wyjątkowych sytuacjach takich jak ślub. Także taki tusz nie jest odpowiedni dla alergików, ponieważ bardzo podrażniają oczy.

Tusz jest dostępny w wielu kolorach, ale najczęściej kupowany jest w postaci barwy czarnego lub brązowego. Jeżeli kupujemy tusz powinniśmy zwrócić uwagę szczególną na szczoteczkę. Jest ona ważnym elementem aby osiągnąć idealny efekt jaki chcemy osiągnąć. Najlepiej przetestować kilka rodzajów i zdecydować się na jeden danego rodzaju.

Rodzaje tuszów: 

* tusz klasyczny czyli podkreślający

* tusz pogrubiający

* tusz wydłużający

* tusz pogrubiająco-wydłużający

* tusz podkręcający.

tusz

Tusz klasyczny, delikatnie nam podkreśla i rozdziela rzęsy, nadając nam bardzo naturalny efekt,. Najlepszy dla osób, które chcą zabarwić lekko brwi i wyglądały tak jak by były nie wymalowane, ponieważ efekt jest bardzo nie wielki.

Tusz pogrubiający, zwiększająca objętość rzęs. Ma konsystencje gęstą, pokrywa każdy włosek z osobna od nasady aż po końce, aby efekt końcowy rzęs był bardziej pogrubione i pełniejsze. Polecany dla osób, które mają bardzo mało rzęs i chcą ich mieć więcej.

Tusz wydłużający, jest kosmetykiem który zawiera składniki przywierające do czubków włosków i optycznie je wydłuża. Fajnym kosmetykiem jest dla osób, które mają krótkie rzęsy a chcą mieć ciut dłuższe.

Tusz pogrubiająco-wydłużający jest tuszem najbardziej słynnym wśród kobiet i najczęściej stosowany. Pełni funkcje dwa w jednym, ponieważ pogrubia i wydłuża rzęsy. Efekt jest naprawdę o wiele lepszy niż zwykłego tuszu. Polecany jest dla osób o krótkich i rzadkich rzęsach, a także tych, którzy lubią intensywny mocniejszy makijaż.

Tusz podkręcający, zapewnia rzęsą optymalne podkręcenie. Tego typu tusz działa na bazie szczoteczki, podkręcenie jest zależne od wyglądu szczoteczki, powinna być w kształcie półksiężyca, która bardzo fajnie podkreśla włoski. Ten tusz jest najbardziej odpowiednim dla kobiet o prostych rzęsach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments