Makijaż dla Kobiet to ważny element. Dobrze wykonany makijaż dodaje uroku każdej kobiecie. Źle wykonany makijaż potrafi jednak zniszczyć całe wrażenie. 

W makijażu ważny jest kontrast czy kreska czarna i dobrze dobrana reszta. Na naszym rynku mamy teraz wiele kosmetyków łatwych w użyciu. Są to między innymi kredki, specjalne flamastry, cienie do brwi, żele, które powodują, że nasz makijaż może być wyjątkowy. Wystarczy skorzystać z rad poniżej, a będziesz się cieszyć wspaniałym i trwałym makijażem przez długi czas.

Nasze naturalne brwi.

Brwi można elegancko wyprofilować i wykonać ładne łuki. Regulacja takich brwi wystarczy raz na 2 tygodnie. Jeżeli jesteś blondynką warto je dodatkowo podkreślać jasnym brązem. Do szatynek i brunetek pasują zaś kolory pastelowe i ciemniejsze brązy.

woman-655374_640Jak to zrobić?

1. Wyznacz długość. Najlepiej sprawdzają się do tego dwa ołówki przyłożone do skrzydełka nosa. Końcówki skieruj do wewnętrznego i zewnętrznego kącika oka.

2. Regulowanie łuku. Usuwaj włoski poza punktami ołówka i pod brwiami. Najlepiej wyrywaj włoski w kierunku ich wzrostu.

3. Malowanie brwi. Narysuj kredką lub flamastrem małe ukośne kreski, udające włoski. Maluj brwi żelem i cieniem i przetrzesz je.

Rysowanie kreski na powiece.

Mocna kreska jest bardzo modna. Nie każdy jednak lubi taką moc w każdym wydaniu. Dzięki temu możesz optycznie zagęścić rzęsy i powiększyć oczy. Najlepiej takie mocne kreski zostawić na wieczorne wyjście.

Jak to zrobić?

1. Malowanie kreski. Najlepiej poprowadź ją na górnej powiece tuż przy linii rzęs od środka oka do kącika. A potem lekko ją pogrub. Na sam koniec dorysuj niżej kreskę pod okiem, aby się połączyły.

2. Modelowanie kreski. Kreska ta powinna być przedłużeniem dolnej powieki. Rysuj linię eyelinerem od kącika oka około 5mm w górę.

3. Tworzenie trójkąta. Połącz dolną i górną kreskę i wzmocnij ją flamastrem tak, aby wykonać tzw. trójkąt. Na sam koniec wytuszuj rzęsy.