Subtelny i naturalnie wyglądający makijaż brwi to marzenie wielu blondynek. Jak podkreślić brwi, aby prezentowały się perfekcyjnie i stanowiły piękną oprawę oczu? Jakie kolory wybierać, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Makijaż brwi u blondynki – jak dobrać idealny produkt?

Dobór idealnego produktu do brwi dla blondynki nie jest prostą sprawą. Zbyt chłodne odcienie mogą prezentować się niekorzystnie na paniach o ciepłej urodzie i dawać lekko zieloną poświatę. Zbyt ciepłe zazwyczaj wpadają w odcienie rudości, co również nie wygląda korzystnie na naturalnych blondynkach. Wybierając kolor idealny, należy zacząć od określenia koloru włosów oraz typu urody (ciepła, zimna czy mieszana). Wizażyści radzą, aby makijaż brwi współgrał z kolorem włosów – najlepiej, aby był od niego o jeden ton ciemniejszy lub jaśniejszy, w zależności od naszych upodobań. Po ustaleniu temperatury cienia lub kredki do brwi możemy podjąć decyzję o doborze optymalnego koloru. Większość pań chętniej wybiera produkty jaśniejsze o kilka tonów od koloru włosów, niemniej nie ma na to reguły. Nawet jasna blondynka może wyglądać perfekcyjnie z delikatnie przyciemnionymi brwiami. Aby znaleźć idealny kolor i wypracować własny sposób podkreślania brwi, potrzeba czasu i chęci do eksperymentowania.

Makijaż brwi u bardzo jasnych blondynek

Panie, których brwi są tak bardzo jasne, że sprawiające wrażenie przezroczystych, mają nieco utrudnione zadanie. Wyrysowanie brwi od nowa, zachowując przy tym naturalność, wymaga dużej wprawy i użycia dobrych jakościowo produktów. Idealny kolor do makijażu brwi transparentnych powinien być średnio o 3–4 tony ciemniejszy od koloru skóry. Dobór kredki i cienia podług cery to bezpieczne rozwiązanie dla pań, które celują w naturalność i chcą uzyskać bardzo subtelny efekt końcowy. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów dedykowanych bardzo jasnym blondynkom, m.in. paletę do makijażu brwi L’Oreal Paris Brow Artist Genius Kit. Kolory palety w wersji light przypadną do gustu wszystkim osobom poszukującym naturalnych, lekko popielatych odcieni, o naturalnych podtonach.

Jak aplikować produkty do brwi? – szybkie i łatwe triki

Dobrym sposobem na podkreślenie brwi i nadanie im pożądanego kształtu jest „oczyszczenie” dolnej linii przy pomocy korektora i zaaplikowanie odrobiny rozświetlacza, np. Makeup Revolution Soph X Highlighter Palette, lub waniliowego cienia pod łukiem brwiowym. Dzięki rozjaśnieniu optycznie podniesiemy i zdefiniujemy brwi.

Panie, które obawiają się, że makijaż brwi będzie nazbyt wyrazisty, mogą zdecydować się na cienie w jasnym odcieniu. Nakładane skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem równomiernie rozprowadzą się na brwiach. To zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż stosowanie kredek do brwi. Sposób działania pędzelka jest zbliżony do konturówki; podobnie jak konturówka delikatnie wypełnia ubytki i prześwity, dając bardzo naturalne wykończenie.

Malując brwi, warto zacząć od części zewnętrznej, przedłużając delikatnie linię brwi. Ten prosty trik sprawi, że oko optycznie się otworzy i będzie wyglądało na większe.

O ile kontur przy zewnętrznej części brwi powinien być lekko rozmyty, o tyle granica wewnętrznej części oka musi być wyraźnie zdefiniowana. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, przed przystąpieniem do aplikacji produktu należy ułożyć włoski ku górze przy pomocy szczoteczki. Podniesione i utrwalone włoski ułatwią uzyskanie perfekcyjnej dolnej linii.

Nawet bardzo jasne blondynki mogą cieszyć się idealnie wyprofilowanymi i podkreślonymi brwiami. Wystarczy odnaleźć odpowiedni produkt i wypracować technikę, aby makijaż brwi stał się codzienną przyjemnością.