Po upalnym lecie, mamy przesuszone dłonie. Kąpiele, maski czy okłady nawilżające skórę rąk na pewno przywrócą ładny wgląd.

Do mycia rąk używaj ciepłej wody z mydłem glicerynowym. Unikaj raczej kostek antybakteryjnych czy perfumowanych, ponieważ one wysuszają cienki naskórek.

Kąpiel wygładzająca z siemienia lnianego. Wystarczy zalać 3-4 łyżki siemienia lnianego szklanką wrzątku i odczekać około 10 minut, aż powstaje śluz. Po wystudzeniu dodaj trochę wody tak, aby ręce były zanurzone. Warto je trzymać w kąpiel tej około 15 minut. Po upływie tego czasu opłucz je i osusz ręcznikiem papierowym.

Nawilżająca maska z płatków owsianych. Wystarczy zalać 1,5 łyżki zmielonych płatków owsianych 3 łyżkami gorącego mleka. Do wystudzonej papki dodaj łyżeczkę gliceryny i witaminę A i E ( którą można kupić w kapsułkach). Taką papkę rozprowadź po dłoniach a po 15 minutach zmyj letnią wodą.

hand-gesture-244360_640Rada! Po każdej pracy w domu, gdzie był kontakt z wodą, posmaruj ręce nawilżającym kremem.

Parafinowa kąpiel, także pomaga!

Wykonaj dobrze peeling dłoni. Wmasuj w nie dobrze nawilżający krem, a potem zanurz ręce z rozchylonymi palcami w ciepłej parafinie aż po nadgarstki. ( Taką parafinę kupisz w sklepie kosmetycznym). Powtórz tak około 4 razy i załóż na ręce foliowe rękawiczki a następnie bawełniane. Po upływie 15 minut ściągnij je i spłucz parafinę. Dłonie będą odżywione i gładkie.

Wygładzające kompresy:

Miodowy: Żółtko surowe utrzyj z kilkoma kroplami oliwy, następnie dodaj do masy 2 łyżki miodu. Papkę nałóż na ręce, owiń je folią. Trzymaj tak 15 minut i zmyj.

Ziemniaczany: Ugotuj dwa ziemniaki w obierce i jeszcze ciepłe rozdrobnij widelcem, wymieszaj z odrobiną mleka i łyżeczką olejku rycynowego. Taką papkę nanieś na dłonie i owiń folią a potem ręcznikiem i pozostaw na 15 minut. Spłucz wodą i wklep krem nawilżający.

– Cytrynowy: Do kremu tłustego wciśnij 2 łyżeczki soku z cytryny i wymieszaj. Posmaruj na noc dłonie i ubierz bawełniane rękawiczki. Taki kompres najlepiej wykonać 2 razy w tygodniu.