Przepis podstawy można trochę zmodyfikować i zrobić z niego do różnego rodzaju cery kremy.

imagesZależy to wszystko od rodzaju skóry i odczekiwanej konsystencji. Do jednej części po prostu będziemy dodawać różne części 4-6 składników ( olej kosmetyczny  i woda aromatyczna). Proporcje oleju do wody także można zmieniać. Jednak nie można dodawać mniej niż 4 części składników.

Do cery mieszanej: ( 1 część to 20ml)

1 część- kremobaza fitomed

0,5 części – olej kosmetyczny

3,5 części- woda aromatyczna lub napar ziołowy ( 1 saszetkę ziół zalać szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem  a po 20 minutach napar można wykorzystać do receptury).

Do cery bardzo suchej: ( 1 część to 20ml)

1 część- kremobaza fitomed

1,5 części – olej kosmetyczny

3,5 części- woda aromatyczna lub napar ziołowy ( 1 saszetkę ziół zalać szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem  a po 20 minutach napar można wykorzystać do receptury).

Balsamy i mleczka: ( 1 część to 20ml)

1 część- kremobaza fitomed

1 część– olej kosmetyczny

4 części- woda aromatyczna lub napar ziołowy ( 1 saszetkę ziół zalać szklanką wrzątku i trzymać pod przykryciem  a po 20 minutach napar można wykorzystać do receptury).

22222Sposób przyrządzania:

Ręce, naczynia, patyki, łyżki muszą być czyste i suche.

W salaterce umieść zawartość tubki kremobazy, dodać 20 ml oleju kosmetycznego. I całość energetycznie mieszać łyżką. Po chwili dodać wodę aromatyczną. I dalej mieszać. Po chwili wszystkie składniki zaczynają się mieszać, gdy poczujemy lekki opór to znaczy że pomału powstaje emulsja. Należy wszystko mieszać aż do uzyskania jednolitej masy.

Jednym słowem tak samo przyrządzać jak zwykły krem i tak samo przechowywać w pokojowej temperaturze do około 6 miesięcy w słoiczku kosmetycznym zamkniętym.

Aby otrzymać krem odżywczy należy w trakcie mieszania dodawać odpowiednie substancje na przykład takie jak: witaminy, olej wiesiołkowy, ekstrakty ziołowe różnego rodzaju itp., które można kupić w kapsułkach w sklepie zielarskim lub aptece. Do części olejowej dodajemy substancje rozpuszczalne w tłuszczach do części wodnej substancje rozpuszczalne w wodzie.

DSC_1407Przepis na maseczkę regenerującą ( 1 część to 20 ml)

1 część- kremobaza fitomed

1 część – olej kosmetyczny

1 część –sproszkowane zioła

3,5 części – woda

Sposób przyrządzenia:

Sproszkowane zioła zalać wrzątkiem, wymieszać i zostawić pod przykryciem na 10 minut. Do salaterki włożyć kremobazę fitomed, dodać 1 część oleju i wymieszać. Po chwili dodać pakę z ziół nadal mieszać. W kilka minut powstaje emulsja gotowa do użycia. Podczas przechowywania jednak zioła mogą wysychać i wypychać olej na powierzchnię, ale nie zmienia to właściwości maseczki, po prostu należy ją wymieszać.

Maseczka powinna się lekko nakładać na twarz i łatwo zmywać z twarzy wacikiem i wodą.

Dostarcza skórze witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz witamin, soli mineralnych i substancji aktywnych zawartych w ziołach.

Przykładowe zestawienie jakie można polecić w maseczkach:

olej z awokado i sproszkowany kwiat lipy lub rumianku do cery suchej i wrażliwej

– olej z kiełków pszenicy i sproszkowany kwiat kasztanowca do cery naczyniowej

– olej z kiełków pszenicy i sproszkowane płatki róży do cery dojrzałej i pielęgnacji oczu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments