W trakcie zimy cera naczynkowa, potrzebuje niestety większej pielęgnacji, ponieważ pod wpływem mrozu i zimnego wiatru jest ona bardziej widoczna. ceraCera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji, zaczyna się od kilku małych zaczerwień pod wpływem różnych czynników atmosferycznych czy osobistych między innymi: zimne powietrze, różnych emocji czy ostre potrawy. Jeżeli są zdrowe, szybko się kurczą i zanikają, ale jeżeli jest odwrotnie to niestety pozostawiają czerwone plamy na skórze. Jeżeli nie będziemy dbać odpowiednio z tą skórą problem będzie się coraz bardziej nasilał.

Należy przede wszystkim stosować regularnie kremy przeznaczone do danej cery. Tak działają na przykład  witaminy, C i PP, wyciągi z kasztanowca, ruszczyka kolczastego, escyna itp. Podczas zimy należy warstwę kremu zwiększyć, ponieważ skóra jest bardziej nasilona na złe działanie zmiany nagłego powietrza.

Pielęgnacja powinna się różnic podczas lata a zimą. Latem w ciągu dnia powinniśmy uważać na promienia słoneczne i wtedy sięgnąć po preparaty z wskaźnikami SPF, a krem może być lżejszy i mniejszą warstwą nakładany. Natomiast zimą w ciągu dnia należy ochronić skórę po przez lepszą barierę lipidową. Wtedy kremy powinny być gęsto nakładane i bogatsze w witaminy. Kremy zaś na noc bez względu na porę roku powinny być kojące i regenerujące mające dodatkowo cięższą konsystencje.

article_max_1ed60c1c0de76f6a5cdfc8a7270caf2cZimą często sięgamy po napoje ciepłe, a wręcz gorące, jednak gdy mamy skórę z problemami naczynkowymi, powinniśmy unikać tego typu napojów, ponieważ skórę pod wpływem szybkiej zmiany temperatury rozszerzają się naczynka. Podobnie działa także alkohol.

Gdy nie będziemy dbać odpowiednio o naszą skórę tego typu, jesteśmy narażeni na zbyt duże rozszerzenie naczynek, które będzie powodować nawet trądzik różowaty, a leczenie tego schorzenia się uciążliwe i długotrwałe. Nieraz na skórze robią się pajączki, które także ciężko jest usunąć. Czasem pomagają na to kremy ale nie zawsze. Wszystko zależy w jakim stopniu skóra jest zaniedbana. Można także takie pajączki usunąć specjalnymi zabiegami, między innymi takimi jak: laserem, elektrokoagulacja, skleroterapia, ultrasonografia. Najlepszy czas jest zimą. Koszt jednego zabiegu to około 150-400zł , wszystko zależy od salonu kosmetycznego.

Warto także skorzystać z tańszych metod w salonach kosmetycznych między innymi na:

– maseczkę algową

– dermabrazje tlenowo-solną

– jonofreza

– sonofreza

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments