Maseczki mogą być w różnej postaci, między innymi kremowe, żelowe a także kompresowe.  Każde z osobna inaczej się stosuje i mają inne działanie. young pretty woman getting facial mask, lot of copyspaceKupując je wybierasz je do typu skóry a także do wygodnej formy nakładania ich dla Ciebie. A jeżeli się już zdecydujesz i kupisz jakąś przygotuj skórę na jej nałożenie, oczyszczając skórę. Nie warto robić maseczki w biegu, najlepiej się położyć i zrelaksować, ponieważ wtedy skóra nie jest napięta. Najlepsze efekty dają maseczki, które są regularnie nakładane na twarz.

Rodzaje maseczek:

* kremowe – są najczęściej stosowane przez Kobiety. Większość maseczek nawilżających, odżywczych, łagodzących podrażnienia skóry. Nakładamy je równomiernie i ściągamy zmywając lub wacikiem po określonym czasie działania na skórze, po przez ulotkę ( bo każda maseczka ma inne działanie i długość jej trzymania na twarzy).  Maseczki nawilżające można pozostawić aż do wchłonięcia, jeżeli chcemy nawilżyć dodatkowo skórę.

maseczka 2* peel off – maseczki te są mniej stosowane, a są bardzo skuteczne, ponieważ rozpuszczają martwy naskórek i zwężają pory, co daje nam napiętą skórę odpowiednio. Maseczki te są w postaci gęstego żelu. Nakładamy ją czekamy do wyschnięcia a następnie zrywamy. Usuwamy w ten sposób martwy naskórek. Po maseczce tego typu należy przetrzeć naskórek tonikiem i wklepać krem nawilżający.

* kompresy– maseczki tego typu są gotowymi nakładkami przypominającymi twarz z otworami na oczy, nos, usta. Należy uważać przy tych maseczkach, aby idealnie była nałożona, ponieważ gdy by dochodziło pod spodem powietrze to nie będzie działać odpowiednio.

* z glinką – maseczkę można kupić z zwartością glinki a można dodawać glinkę w czystej postaci do wody mineralnej i dobrze wymieszać i nałożyć na twarz. Maseczka tego typu na skórze robi się jak skorupka, należy ją trzymać od 15-25 minut a następnie zmywa i nakłada krem. Glinka bardzo dobrze usuwa toksyczne substancje i nadaje skórze świeżego wyglądu.

Maseczki możemy kupić w każdej drogerii a także w aptece, czy supermarkecie na dziale kosmetycznym. Od czasu do czasu można się wybrać do kosmetyczki na doradztwo jaką maseczkę nasza cera potrzebuje na dany czas.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments