Po zimie nasze usta nie są  w dobry stanie. Mróz, wiatr oraz ogrzewanie domowe powoduje wysychanie ust. Często usta pękają, bledną lub robią się z tego powodu zajady. A z wychłodzenia organizmu powstaje nawet opryszczka. Pomadki-Noni-CareNasze szminki niestety nam tego tak do końca nie zatuszują, a czasami nawet powodują uczulenia co powoduje wysuszenie jeszcze bardziej naskórka. Powodem mogą być źle dobrane. Nawet niektóre pomadki ochronne mogą wysuszać usta, dlatego najlepiej używać samodzielnie wytworzonych balsamów do ust z prostych naturalnych składników.

Pielęgnacyjny balsam ochronny do ust.

Składniki:

*1/2 łyżeczki wosku białego

*1 łyżeczka masła kakaowego

* 2 łyżeczki oleju z kiełków pszenicy

Sposób przyrządzenia:

Składniki umieścić w małej filiżance lub szklaneczce , podgrzać w kuchence mikrofalowej aż do stopienia około 1-2 minut. Ale uważać, aby nie zagotować składników. Wyjąć trochę schłodzić i przelać do małego słoika lub aplikatora specjalnego. Nosić w torebce i chronić przed niskimi temperaturami , czyli najlepiej nie w zimie.

Balsam dobrze nawilża i natłuszcza usta. Chroni przed zimnym powietrzem. Zapobiega wysuszeniom i pęknięciom.

burro-di-kariteBalsam do ust z miodem.

Składniki:

* 1/2 łyżeczki wosku białego

* 1 łyżeczka masła kakaowego

* 2 łyżki oleju z awokado

* 1/5 łyżeczki miodu ( czubek łyżki)

Sposób przyrządzenia: 

Umieść wosk, masło kakaowe i olej w małej miseczce lub filiżance i w kuchennej mikrofali podgrzejcie aż do stopienia, ale tak, aby nie zagotować. Wyjąć schłodzić i przelać do słoika. Kiedy mieszanina zacznie zastygać, ale będzie jeszcze miękka i plastyczna , dodać należy miód i dokładnie wymieszać.

Balsam tego typu jest fajny na pęknięcia i nawilża dobrze usta. Regularnie stosowany zapobiega wysuszeniom i chroni przed zimnym powietrzem.

imagesMaść na opryszczkę

Składniki:

* 1/2 łyżeczki cynku

* 1/2 łyżeczki oleju z kiełek pszenicy

1/tabletki aspiryny (500mg)

Sposób przyrządzenia:

Aspirynę dokładnie rozetrzeć na drobny proszek.Wymieszać z tlenkiem cynku i olejem na pastę i smarować zmienione miejsca.

1297161570lip_plumperBalsam na zajady z tlenkiem cynku i miodem.

Składniki:

*1/2 łyżeczki wosku białego

* 1 łyżeczka masła kakaowego

* 1 łyżeczka oleju z awokado

* czubek łyżeczki miodu

* 1/3 łyżeczki tlenku z cynku

Sposób przyrządzenia:

Wosk ,masło kakaowe i olej umieścić w małym słoiczku i podgrzać w mikrofali aż do stopienia. Uważać, aby nie zagotować. Jak mieszanina będzie miękka dodać wtedy cynk i miód i dokładnie wymieszać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments