Idzie, lato wielkimi kokami. Każda z nas będzie chciała odsłonić jak najwięcej. Ubrać spodenki, sukienkę czy spódniczkę. Warto, więc pomyśleć o pielęgnacji nóg.

Nogi, aby wyglądały atrakcyjnie potrzebują depilacji i pielęgnacji kosmetykami antycelulitowymi oraz pedikiur stóp. Najlepiej wykonywać także ćwiczenia, dzięki którym uda staną się smuklejsze. Warto pomyśleć też o dobrej diecie, regularne posiłki, zawierające warzywa, owoce, ryby. Ograniczać jednak sól. Stosować mało cukru, lub zrezygnować całkiem z niego.

Codzienna pielęgnacja stóp najlepiej działa na pożądane efekty. Chodź dużo pieszo, ponieważ ruch to zdrowie, które zapobiega powstawaniu żylakom. Warto uprawiać sport 3 razy w tygodniu, wystarczy nawet jazda na rowerze. Dla relaksu warto czasem posiedzieć z nogami podniesionymi w górę powyżej linii serca.

Ujędrnianie nóg

Wiele z nas boryka się z problemem cellulitu. Pozbycie się jego nie jest łatwe, ale jak się chce to można. Ważne jest to, aby stosować kosmetyki poprawiające krążenie, co zmniejsza tkankę tłuszczową. Dodatkowo do tego masaże i ćwiczenia.

Kilka kroków do ujędrnienia:

1.Wcieraj regularnie, raz lub dwa razy dziennie kosmetyki z linii ujędrniającej lub antycellulitowe do ciała. Na naszym rynku jest bardzo duża ilość fajnych produktów rozgrzewających, chłodzących lub bez efektów.

2. Kup roller, który rozbije tłuszczyk. Masuj codziennie nogi plastikowym rollerem lub szczotką z naturalnego sztywnego włosia. Przyciskaj mocno i energetycznie do skóry przy masowaniu. Na zabieg tego typu przeznacz około 5 minut dziennie.

3. Kup piling a do tego maskę ujędrniającą i wykonuj masaż a potem owijaj folią,. Domowy body wrapping jest bardzo modny. Wygładź skórę pilingiem a potem wysmaruj maską i owiń folią na 30 minut. Potem zdejmij folię i zmyj maskę.

Masuj a możesz stracić nawet 2 cm.

Masuj codziennie według schematy poniżej, a możesz zmniejszyć cellulit i wygładzić nogi. A po miesiącu czasu obwód na pewno zmniejszy się.

-Rytmicznie uciskaj uda dłońmi od dołu do góry po obu stronach.

-Szczyp skórę ud w poprzek po wewnętrznej i zewnętrznej ich stronie.

-Uchwyć dłońmi skórę w wałek i roluj ją w poprzek wokół ud.

Każda z nas może mieć piękne nogi, jak tylko zechce!!