skora

Nawet przy długotrwałym używaniu wielu kosmetyków skóra zdaje się być nieodpowiednio nawilżona. Winić za to możemy powierzchowne działanie kremów, które nie pielęgnują głębokich warstw skóry które odpowiadają za jej wygląd i regenerację.

Samodzielne dbanie o skórę a zabiegi specjalisty

Codzienne zabiegi, które wykonujemy w domu maja na celu utrzymanie jej w dobrej kondycji jednak czasami okazuje się, że to za mało. Zwłaszcza gdy posiadamy cerę suchą lub jesteśmy już w bardziej zaawansowanym wielu szczególnie musimy dbać o jej nawilżenie. Każda czynność będzie dawała lepszy rezultat jeśli pozwolimy składnikom kosmetyków docierać głębiej czyli do warstwy skóry właściwej. Znajdują się w niej włókna kolagenowe i elastyczne, mające za zadanie ujędrnić ją, utrzymać promienny odcień skóry a także umożliwić regenerację. Chcąc poprawić formę naszej cery musimy oddać się w ręce specjalistów.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Kompleksowa pielęgnacja skóry jest wskazana jak najwcześniej, oczywiście odpowiednimi środkami bo nie można przesadzić. A jak stara zasada mówi „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Po pierwsze cerę należy chronić przed szkodliwymi promieniami UV/UVB które mogą doprowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry.
Gdy posiadamy już pierwsze zmarszczki warto zastanowić się nad nieinwazyjnymi sposobami na poprawienie kondycji skóry. Pierwszą propozycją jest mezoterapia igłowa polegająca na wykonaniu kilku zastrzyków w głąb skóry z odpowiednimi dla niej składnikami. Każda pacjentka ma indywidualnie ustaloną mieszankę. Jest to świetna metoda na spłycenie zmarszczek na szyi i dekolcie, ujędrnienia ogólnego skóry i poprawieniu owalu twarzy. Sprawdza się także w walce z cellulitem, rozstępami na udach, pośladkach i brzuchu.
Jeśli chcemy odmłodzić naszą skórę, uaktywnić produkcję kolagenu i elastyny czyli ujędrnić ją i nawilżyć ten zabieg sprawdzi się w zupełności. Taką kurację możemy rozpocząć w wypadku łysienia androgenowego, chronicznego lub sezonowego (sprawdza się szczególnie u panów).
Walcząc z cellulitem za pomocą mezoterapii powinnyśmy wiedzieć, że poprawia ona mikro krążenie i metabolizm komórek tłuszczowych czyli celuje w powody powstawania „pomarańczowej skórki”.
Mezoterapia jest zabiegiem prawie bezbolesnym, dla komfortu pacjentów dobrane substancje są podawane im bez wykorzystywania igieł. Najnowocześniejsze zabiegi są wykonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń, które otwierają połączenia międzykomórkowe w skórze (z użyciem prądu lub fal radiowych) dzięki czemu to działanie jest mało inwazyjne i przyjemniejsze dla pacjenta.

Ultradźwięki

Aplikowanie różnorodnych preparatów leczniczych wykonuje się od lat za pomocą ultradźwięków dzięki czemu komórki skóry są pobudzone a jej poszczególne warstwy łatwiej przyswajają poszczególne składniki. Terapia pomaga w aktywnej cyrkulacji krwi i szybkim metabolizmie komórek. Działanie ultradźwięków rozgrzewa komórki skóry a przy okazji doprowadza ono do mikromasażu. Naczynia krwionośne są pobudzone, cera staje się bardziej natleniona i odżywiona. Ultradźwięki są proponowane jako remedium na wiele problemów skórnych, na przykład na zmarszczki czy nadmierną suchość cery a także na usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Składniki koktajlów witaminowych podawanych za pomocą mezoterapii lub ultradźwięków są indywidualnie dobierane do pacjentki, zwykle są to witaminy, peptydy, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna czy inne aktywne wyciągi roślinne.

Untitled