Beautiful tan woman in bikini sunbathingJeżeli od wielu lat zmagasz się otyłością miejscową i na twoim ciele gromadzą się warstwy tłuszczu, których nie możesz zgubić tradycyjnymi sposobami, to metoda liposukcji NIL może być dla ciebie wyjściem z tej ciężkiej sytuacji.

Dla kogo?

Trzeba zaznaczyć, że liposukcja nie jest metodą odchudzania i nie można traktować jej jako sposobu na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem, który zadecyduje czy w naszym przypadku potrzebny jest zabieg liposukcji czy może tylko zmiana nawyków żywieniowych. Liposukcja nutacyjna jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które zmagają się z otyłością miejscową np. na brzuchu, talii, pośladkach, biodrach. Jeżeli pojawią się przeciwwskazania do wykonania zabiegu, lekarz może zaproponować inną, alternatywną terapię.

Dlaczego przełom?

Liposukcja NIL to ewolucyjny i zaawansowany technologicznie sposób na odsysanie tłuszczu. Ta nowoczesna metoda została uznana przez chirurgów plastycznych za bezpieczniejszą, szybszą i dużo bardziej precyzyjną od liposukcji mechanicznej czy laserowej – zaznaczają eksperci z Kliniki Esteticmed.pl. Specjalistycze urządzenie, jakim jest głowica pneumatyczna, pozwala znacząco zmniejszyć ucisk na odsysaną tkankę tłuszczową, jak i tkanki ją otaczające, co sprawia, że zabieg jest mniej inwazyjny.

Zalety Liposukcji nutacyjnej NIL

  • w porównaniu z innymi rodzajami liposukcji, ten zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Znieczulenie miejscowe oraz drgania głowicy (wykazujące działanie neuromodelujące) powoduje, że bolesność zabiegu jest zmniejszona do minimum,
  • zabieg nie wymaga hospitalizacji, a czas rekonwalescencji jest dużo krótszy niż w przypadku innych metod. Ilość powstałych obrzęków oraz zasinień jest niewielka – rany szybko się goją, a organizm dochodzi do pełnego zdrowia w bardzo krótkim czasie,
  • efekty liposukcji są trwałe – oznacza to, że w miejscu, z którego została odessana tkanka tłuszczowa, nie będzie już odkładany jej nadmiar,
  • dzięki tej nowoczesnej metodzie, odessana tkanka tłuszczowa nie zmienia swoich właściwości i może zostać ponownie wszczepiona.

Jak przebiega zabieg?

Liposukcja NIL wykonywana jest przez chirurga plastycznego, pod kontrolą anestezjologa, który podaje znieczulenie miejscowe. W celach profilaktycznych przed zabiegiem stosuje się kurację antybiotykową i przeciwzakrzepową. Zabieg trwa średnio 2 godziny, jednak jego dokładny czas uzależniony jest od miejsca, w którym się go wykonuje oraz ilości tkanki tłuszczowej, którą chirurg ma odessać. Pacjentowi podaje się dodatkowo płyn znieczulający tkankę tłuszczową, a następnie przechodzi się właściwej operacji. Precyzyjny ruch głowicy rozbija grudki tkanki tłuszczowej, a odessany tłuszcz przybiera postać delikatnej emulsji. Podczas 1 zabiegu pacjent pozbywa się zazwyczaj ok. 1000 ml tłuszczu. Po zabiegu zakłada się potrzebne szwy i opatrunki, a także specjalistyczne ubranie uciskowe, które przyspiesza gojenie powstałych ran.

Co po zabiegu?

Czas rekonwalescencji jest uzależniony od indywidualnych uwarunkowań organizmu pacjenta. Na obszarach, z których pobierana była tkanka tłuszczowa mogą powstać obrzęki lub zasinienia, jednak powinny one zniknąć po kilku dniach. Decydując się na liposukcję warto wybrać klinikę, która oferuje dodatkowo opiekę telefoniczną po operacji – tak, jak w przypadku Kliniki Esteticmed w Częstochowie i Bydgoszczy. W razie niepokojących objawów lub wątpliwości specjalista udzieli telefonicznej porady.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.esteticmed.pl/