Podczas procesu starzenia się lub w wyniku naturalnego tracenia jędrności, skóra na twarzy narażona jest na utratę elastyczności, sprężystości i zdrowego, młodzieńczego wyglądu. Aby temu przeciwdziałać stosuje się zabiegi, mające na celu regenerację tkanki kolagenowej. Należą do nich m.in. wstrzykiwanie kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, które mogą stanowić dopełnienie najnowszego rozwiązania w dziedzinie medycyny estetycznej. Z pomocą w tej kwestii przychodzi nowoczesna metoda, szeroko rozpowszechniona za oceanem.

142590646742009300

Dlaczego warto poddać się zabiegowi wszczepienia nici Shilouette Soft?

Nici Shilouette Soft wykorzystywane do przeprowadzenia zabiegów przez specjalistów z Kliniki Ziemlewski, posiadają specjalne stożki na swoich końcach, dzięki temu łatwiej jest je umiejscowić w skórze oraz co powoduje wzrost napięcia tkanek, poprzez „ściąganie jej” wspomnianymi stożkami. Każda z bezbarwnych nici posiada osiem takich stożków. Ponadto nici te są całkowicie wchłaniane przez organizm. Zabieg przy użyciu Shilouette Soft należy do obecnie najnowocześniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, mających za zadanie zwiększyć elastyczność skóry

Zabieg szczególnie dobrze i z imponującymi efektami znoszą pacjenci, których skóra jest jeszcze stosunkowo elastyczna. Zabieg ten pomaga wprowadzić drobne korekty w skórze twarzy i obok niego mogą być wykonywane również inne czynności poprawiające jej wygląd.

Nici szczególnie popularne są przy zabiegach, mających na celu uelastycznienie skóry szyi, policzków, w okolicy żuchwy, podbródka, a nawet czubka nosa.

Działają jak pajęczyna, która ma za zadania utrzymać skórę twarzy gładką i napiętą w miejscu, w którym zostały zastosowane.

Innowacyjna metoda przywędrowała z USA

Nici Shilouette Soft produkowane są w Stanach Zjednoczonych, w firmie zajmującej się produkcją nici przeznaczonych do liftingu, posiadającej niemal 6-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Wytwarzane są w sterylnych warunkach, dzięki czemu są gwarancją jakości i bezpieczeństwa. Nici zbudowane są z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego. Posiadają certyfikat amerykańskiego urzędu ds. Żywności i Leków.

Statystycznie zabieg przy wykorzystaniu Shilouette Soft, odbywa się na świecie średnio co kwadrans!

Jakie są zalecenia i skutki po zabiegu?

Zabieg trwa ok. 30 minut i wykonywany jest przy podaniu miejscowego znieczulenia. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swoich normalnych czynności. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Czas ten jest podyktowany indywidualnymi czynnikami m.in. prowadzonym trybem życia, obecnym wiekiem oraz predyspozycjami genetycznymi. Proces napinania skóry przebiega stopniowo przez cały okres do rozpuszczenia się nici. Dzięki zabiegowi skóra natychmiast staje się jędrna i wygląda zdecydowanie młodziej.

Oprócz napięcia skóry, efektem użycia Shilouette Soft, może być wyprofilowanie kształtu twarzy, szczególnie w jej dolnej części.

Eksperci z kliniki Ziemlewski oceniają, że najbardziej spektakularne efekty widoczne są przy wykorzystaniu nici w obrębie szyi. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo narażona na wiotczenie, co znacząco dodaje lat pacjentom. Gładka szyja nie bez przyczyny jest oznaką dobrego stanu zdrowia i młodzieńczego wigoru.

Przeciwwskazania do zabiegu

Specjaliści z kliniki Ziemlewski nie polecają zabiegów z wykorzystaniem nici Shilouette Soft pacjentom borykającym się z alergiami oraz tymi, u których stwierdzono niepoprawne reakcje organizmu na biomateriały.

Po zabiegu należy stosować się do kilku zaleceń:

  • Przez pierwszych kilka nocy spać w pozycji na wznak.
  • Przez 6 godzin należy obkładać twarz zimnymi okładami w celu redukcji niewielkiej opuchlizny i zaczerwienia.
  • Nie należy stosować kremów zawierających filtry chroniące przed promieniowaniem UV.
  • Jeśli to możliwe wskazane jest ograniczenie mimiki twarzy.
  • W początkowym okresie po zabiegu należy wystrzegać się skomplikowanych czynności związanych z twarzą tj. masażami, zabiegami kosmetycznymi.

Więcej informacji na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/nowosci

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments