Moda na ombre opanowała już praktycznie każdą dziedzinę naszego życia – po włosach i ubraniach przyszedł również czas na paznokcie ombre, które biją rekordy popularności! Wydaje ci się, że ombre na paznokciach to tak trudne zadanie, że mogą sobie z nim poradzić wyłącznie profesjonalne manikiurzystki? Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy, jak zrobić manicure ombre krok po kroku we własnym, domowym zaciszu!

Manicure ombre krok po kroku: jak zrobić ombre?

Efekt ombre na paznokciach uzyskuje się poprzez metodę cieniowania – to znaczy nakładania na siebie kolejnych warstw wybranych lakierów do paznokci. W tej metodzie wykorzystuje się zazwyczaj 2-3 różne odcienie lakierów, które powinny płynnie przechodzić jeden w drugi. Efekt końcowy ma być jak najbardziej naturalny – wyraźne granice pomiędzy różnymi kolorami nie powinny być widoczne. Paznokcie cieniowane możemy wykonać przy pomocy gąbeczki lub pędzelka do makijażu.

Manicure ombre krok po kroku: przygotowanie do pazurków ombre

Jeśli podchodzimy do tematu paznokci ombre pierwszy raz w życiu, musimy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość – być może na początku efekt końcowy manicure’u nie będzie idealny, ale gdy już nabierzemy niezbędnej wprawy, łączenie nawet dwóch całkowicie różnych kolorów nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Pierwsza ważna zasada robienia ombre na paznokciach to wykonywanie wszystkich czynności spokojnie i powoli – pośpiech może jedynie sprawić, że efekt końcowy będzie niedopracowany i niedbały!

Manicure ombre krok po kroku: zabezpieczenie paznokci

Przed nałożeniem kolorowych lakierów na płytkę paznokcia, należy posmarować skórki wokół niego wazeliną lub oliwką – dzięki temu dużo sprawniej pójdzie nam usuwanie resztek lakieru ze skóry, którą bardzo łatwo pobrudzić. Płytkę paznokcia należy natomiast odtłuścić przy pomocy alkoholu salicylowego. Następnie należy położyć na paznokcie bazę i pomalować je dwa razy wybranym przez siebie lakierem do paznokci. Zanim jednak przejdziemy do wykonywania pazurków ombre, musimy pozwolić lakierowi porządnie wyschnąć!

Manicure ombre krok po kroku: metoda cieniowania

Do wykonania paznokci cieniowanych potrzebna będzie gąbka kosmetyczna (do nakładania podkładu) lub kawałek zmywaka kuchennego. Niewielką ilość lakieru w drugim, wybranym kolorze możemy wylać na folię aluminiową i moczyć w nim krawędź gąbki, a następnie delikatnie odbijać ją na paznokciu. Możemy też nałożyć lakier bezpośrednio na gąbkę i wtedy przykładać do paznokcia. Przed tym zabiegiem warto zmoczyć gąbkę w zimnej wodzie, by pochłaniała mniej lakieru.

Wykonywanie ombre na paznokciach należy zacząć od połowy płytki, zaś kolejne 2-3 warstwy trzeba aplikować coraz wyżej, by otrzymać w ten sposób efekt stopniowego przejścia jednego koloru w drugi. Nie należy przyciskać gąbki za mocno, bo w ten sposób może znaleźć się na nim zbyt duża ilość lakieru. Przed nakładaniem kolejnych warstw lakieru należy upewnić się, czy poprzednie są już całkowicie suche. W końcowym etapie wykonywania manicure’u ombre trzeba dobrze nasączyć wolne brzegi paznokci w drugim wybranym przez nas odcieniu lakieru.

Manicure ombre krok po kroku: wykończenie efektu ombre

Metoda cieniowania przy pomocy gąbki zazwyczaj pozostawia na paznokciach nieładną, porowatą powierzchnię, którą możemy jednak skutecznie wygładzić z użyciem  jednej lub dwóch warstw bezbarwnego lakieru. Zamiast zwykłego lakieru możemy w tym celu wykorzystać utwardzacz lub specjalny top coat, który dodatkowo utrwali uzyskany efekt!