Nogi to część ciała, której używamy codziennie. Chodzimy do pracy, stoimy, siedzimy, biegamy. To naturalne, że chcemy aby ładnie wyglądały i abyśmy mogli je w odpowiedni sposób je wyeksponować. Z reguły częścią nóg, którą częściej uwidaczniamy na przykład zakładając sukienki są właśnie łydki – dlatego powinniśmy zadbać oto, aby były one zgrabne i smukłe. Okazuje się, że aby tak się stało powinniśmy zacząć uprawiać kilka sportów, które będą mieć zbawienny wpływ na nasze nogi. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, co należy robić, aby mieć smukłe łydki. Zapraszam do lektury!

Zacznij regularnie biegać!

O tym, ile dobrych skutków dla naszego organizmu ma bieganie można by napisać książkę, a i tak wiele takich zostało już napisanych oraz wydanych. Regularne bieganie nie tylko umięśni, ale także wysmukli Twoje łydki. Mało tego, poza łydkami cała Twoja sylwetka stanie się smukła i bardzo szybko zgubisz zbędne kilogramy. Poza tym w trakcie biegania w naszym organizmie wytwarza się tzw. hormon szczęścia, który sprawia, że czujemy się lepiej. Nie możemy także zapominać o tej satysfakcji, która pojawia się po każdym pokonanym kilometrze. Jeśli nie lubisz biegać, gdy jest zimno na dworze to w okresie zimy oraz jesieni możesz wykupić sobie karnet na siłownię i biegać na bieżni. Jest to dobra alternatywa na ten trudny okres, a gdy zacznie się wiosna pora wyjąć adidasy z szafy i iść pobiegać do pobliskiego parku. Reasumując – chcesz mieć smukłe łydki? Zacznij regularnie biegać, a szybko zobaczysz efekty!

Jazda na rolkach da Ci nie tylko dużo frajdy!

Jazda na rolkach to również sport, który pozwoli Ci w bardzo szybki i skuteczny sposób wyrzeźbić sobie część ciała, jaką są łydki. Poza wysmukleniem łydek oraz całej sylwetki masz przy tym także świetną zabawę i możesz nauczyć się jazdy na rolkach wyczynowo. Wtedy warto pomyśleć nad jakimś skateparkiem i kupieniem lepszej jakości rolek. Aby jednak wyrzeźbić sobie nogi to spokojnie trzy lub cztery rundki tygodniowo na rolkach powinny wystarczyć, aby Twoje łydki stały się piękne i zgrabne!

Nie zapominaj o jeździe na rowerze!

Rower to sport w trakcie którego nasze nogi pracują w zasadzie całe czas, a przede wszystkim łydki. Im więcej będziesz jeździć na rowerze tym ładniejsze oraz smuklejsze łydki będziesz mieć. Poza tym, że przemierzysz wiele kilometrów to pokonasz także swoje słabości. Zatem nie zwlekaj i już dziś wyciągnij rower z piwnicy i udaj się na wycieczkę w pobliskie góry lub do lasu. Będziesz mógł nacieszyć się pięknem natury, a także przy okazji wyrzeźbisz sobie szczupłe i atrakcyjne łydki!