W naszych czasach, coraz bardziej każda z nas chce wyglądać pięknie i nienagannie. Dłonie i stopy nie stanowią wyjątku. Najważniejszym takim ich elementem są włoski na palcach u stóp i rąk. Jak się ich pozbyć najlepiej? 

Jest kilka takich metod, które warto przystosować do pozbycia się takich włosków w tych miejscach.

Depilacja woskiem. 

Najczęściej ukazujemy swojego nogi na basenach, plażach, jeżeli mają one wyglądać estetycznie warto pomyśleć o usunięciu owłosienia. Teraz nawet jest to modne u mężczyzn. Włoski na palcach i stopach mogą zepsuć wygląd nawet najlepiej pomalowanych paznokci. Najlepiej znaleźć na to szybką i skuteczną metodę. Taką metodą może być depilacja woskiem. Najlepiej, aby wykonywał ją specjalista, ale jeżeli chcesz ją wykonać sama, podam Ci kilka reguł o której musisz pamiętać:

– podgrzewając olejek nie zależenie w jaki sposób, przed podaniem go na skórę sprawdź w nie wielkiej ilości jego temperaturę, ponieważ poparzona skóra nie doda Ci uroku.

– palce u rąk i nóg mogą być o wiele chłodniejsze niż inne części ciała, dlatego warto szybko je przykleić i odkleić, aby nie przywarło wszystko na dobre do skóry

– używaj dobrego wosku. Paski gotowe z wosku zdzierają więcej skóry niż włosków.

– po depilacji zawsze smaruj wyepilowane miejsca kremem, żelem lub olejkiem, aby zapobiec wnikaniu bakterii, a także, by nawilżyć skórę i usnąć resztki lepkiego wosku.

Pamiętaj, jednak że ta metoda jest dosyć bolesna.

Metoda bezbolesna.

Jeżeli nie masz czasu iść do kosmetyczki i boisz się ból , spróbuj wybielić włoski swoje, aby były mniej widoczne. Ciemne włoski nie wyglądają zbyt estetycznie i rzucają się w oczy a jaśniejsze mało co. Golenie ich nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ szybko odrastają i nie wyglądają wtedy estetycznie. Można je jednak wyrywać pęsetą pojedynczo. Tych włosków nie jest dużo, a więc dużo czasu to Ci nie zajmie, a spokój będziesz mieć nawet na kilka tygodni. Możesz także spróbować kremów do depilacji, ale działają one podobnie jak golenie maszynką i efekty są także krótkie. Najlepszą metodą taką i długotrwałą będzie depilacja laserowa, na zawsze można się pozbyć niechcianego owłosienia.

Większość  z nas wykonuje zabiegi manikiur i pedikiur, aby mieć ładne paznokcie zadbane. O stopy warto zadbać nie zależnie jakie obuwie się nosi. Dzieciom jednak trzeba pozwolić swobodnie rosnąć, ponieważ gdy będą dorosłe wtedy zaczną o nie dbać.