Nie chcesz pachnieć tak, jak inni? Nuży Cię fakt, że cały czas czujesz te same perfumy w autobusie, pracy czy na ulicy? To znak, że chcesz się wyróżniać! Zobacz, jak możesz znaleźć perfumy, które będziesz nosić tylko Ty!

1. Zrezygnuj z kupowania perfum w popularnych drogeriach

Skąd się bierze większość tych nudnych zapachów, których masz już dość? Z popularnych drogerii! To tam najczęściej kupowane są perfumy, a co gorsze – wszyscy sięgają po te same. Kiedy tylko dany zapach zdobędzie dużą popularność, zaczynasz wyczuwać go od większości mijanych osób. Jeśli nie chcesz trafić na takie perfumy, zrezygnuj z miejsc, gdzie jest ich na pęczki, a zacznij szukać bardziej niszowych dostawców.

2. Niszowe perfumy – bądź, jak nikt inny

Doskonałym sposobem na to, żeby nie pachnieć, jak inni, jest sięganie po nieznane perfumy, tzw. perfumy niszowe. Znajdziesz je w dobrych drogeriach internetowych i małych butikach. Możesz najpierw zrobić wywiad w sieci – z wielu blogów czy stron poświęconych sztuce perfumiarskich dowiesz się, jakie marki produkują zapachy, które nie są powszechne i popularne. Cena takich perfum potrafi być bardzo wysoka, ale to nie oznacza, że za każdym razem wydasz majątek za oryginalny zapach.

3. Zrób to sam! Domowe perfumy

Z rozmaitych olejków zapachowych (pamiętaj, że muszą być naturalne i przeznaczone do kontaktu ze skórą) możesz wykonać własną mieszankę i uzyskać perfumy, których na pewno nikt inny nigdy nie będzie nosił. Chyba, że komuś je sprezentujesz. Wśród naturalnych olejków aromatycznych łatwo znajdziesz ulubione zapachy – wanilię, pomarańczę, paczuli czy piżmo. Z takich składników możesz zrobić dowolną mieszankę, dodając tyle ingredientów, ile Ci się podoba. Z pewnością znajdziesz łatwy przepis na domowe perfumy w internecie. Wejdź na wyżyny oryginalności!

4. Poznawaj nowości w świecie perfum

Nawet najbardziej popularne marki mogą Cię zaskoczyć. Czym? Swoimi nowymi perfumami! Najbardziej świeże zapachy znanych domów mody mogą być długo schowane w cieniu flagowców, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Zanim wszyscy zaczną je nosić może minąć sporo czasu. Ty masz szansę być pierwszy! Jak szukać nowości? Choćby na blogach i w drogeriach internetowych. Oto przykład: Jesienne nowości kosmetyczne – perfumy Calvin Klein i inne. Jeśli znajdziesz ciekawych blogerów, zasubskrybuj ich kanały, żeby być na bieżąco. Z pewnością będą Cię informować o nowościach w świecie perfum.

5. Wypróbuj znane perfumy na własnej skórze

To może Cię zaskoczyć, ale żaden zapach nie jest taki sam na wszystkich. To dlatego perfumy, które noszą inni, na Tobie mogą pachnieć zupełnie inaczej. Co to znaczy? To, że jeśli podobają Ci się jednak wody toaletowe, które są bardzo popularne, ale nie chcesz ich używać z powodu chęci zachowania swej oryginalności, nie powinieneś się hamować! Na Twojej skórze perfumy te mogą się prezentować zupełnie inaczej i wcale nie będziesz pachnieć tak, jak inni! Jeśli jednak wciąż wydają Ci się być takie same – zmieszaj je z innym olejkiem. Zmienisz je nie do poznania!