Hair. Beauty Fashion Model Woman touching her Long and Healthy B

Dla większości z nas włosy są bardzo istotne – szukamy idealnej fryzury, zmieniamy kolor, wynajdujemy coraz to nowsze i bardziej kompleksowe kosmetyki do ich pielęgnacji… Ale to wszystko na nic, jeśli nie będziemy dbać o ich kondycję: zniszczone, cienkie i wypadające włosy zawsze będą wyglądały dość niekorzystnie, dlatego warto w nie trochę zainwestować.

Przyczyny średniej formy naszych włosów

Źródeł takiego problemu może być bardzo dużo – duża ilość stresu, przyjmowanie niektórych leków (niepożądane działania) i ogólne osłabienie organizmu, źle dobrane produkty do pielęgnacji, zła dieta oraz niedobór witamin, choroby (między innymi skóry głowy, ale nie tylko), zmiana pory roku… to wszystko ma znaczenie szczególnie na ilość włosów, która nam codziennie wypada. Warto zaznaczyć, że wyżej wspomniane cienkie włosy są znacznie mniej odporne na wszelakie uszkodzenia (bardziej się łamią, częściej rozdwajają) i ścieranie się.

Problemy z cienkimi i wypadającymi fryzurami

Dużą wadą takiego rodzaju włosów jest fakt, że ciężko jest je zapuścić ze względu na to, że zanim osiągną pożądaną przez nas długość zdążą albo się rozdwoić, albo wypadną. Większość kobiet, które mimo wszystko chcą, aby ich włoski sięgały chociaż odrobinę bliżej pasa, niż mają obecnie decyduje się na związywanie ich w kucyki, kitki lub warkocze – wszystko po to, aby zminimalizować ilość uszkodzeń. Równie dobrym pomysłem jest stosowanie olejków, ale warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzać z ich ilością. Taki typ wyjątkowo łatwo jest zbyt mocno obciążać, dlatego nie warto na siłę „przetrzymywać” naszych kosmyków – jeśli wymagają umycia (nawet częstszego, niż muszą wykonywać nasze przyjaciółki), to nie żałujmy im wody i szamponu, za to zdecydowanie oszczędźmy im ciężkich odżywek (lepiej porozglądać się za jakimś lekkim serum). Przykładową serię kosmetyków, służących odbudowie cienkich włosów znajdziesz na stronie: http://lorealprofessionnel.pl/products/haircare/serie-expert/absolute-repair-lipidium 

Co jeszcze możemy dla nich zrobić?

Aby nasze włoski nie opadały aż tak bardzo można spróbować spania w wysokim kucyku – znacznie podniesie to włosy. Średnim pomysłem jest natomiast codzienne używanie prostownicy – owszem, proste włosy wyglądają ładnie, ale nie jest tak jeśli jest ich stosunkowo mało i na dodatek pozbawimy ich objętości. Nie do końca możemy również ufać radom osób, które doradzają cieniowanie – owszem, w niektórych przypadkach nie jest to zła koncepcja, ale warto zapytać zaufanego fryzjera, czy akurat w naszym przypadku cokolwiek to zmieni, ponieważ może okazać się, że zamiast czegoś fajnego na naszej głowie zagości szopa elektryzujących i puszących się włosów, a to raczej nie o to chodzi. Dlatego właśnie tak jak w każdym innym przypadku warto zachować zdrowy rozsądek i przemyśleć wszystkie za i przeciw po to, aby dobrze czuć się ze swoją fryzurą.

Więcej kosmetyków do pielęgnacji włosów znajdziesz na stronie: http://lorealprofessionnel.pl/