Dbanie o wzrok to nie tylko zdrowie, ale szkła i okulary wpływają na Twój wizerunek. TYPY-TWARZY-jak-dobrac-okulary-przeciwsloneczneJeżeli już musisz wybrać szkła kontaktowe czy okulary. Odpowiednią moc szkieł dobiera okulista, ale oprawki to już twoja sprawa tak naprawdę. Pewnie byś wolała by dodawały Ci urody , abyś nie wyglądała jak szara myszka. Najlepiej wybrać je tak jak torebkę albo zegarek aby Ci pasowały nie na jedną okazję lecz ciągle. Najlepiej aby pasowały do wszystkiego.

Rodzaje oprawek do twarzy:

– Twarz owalna; pasuje dużo możliwości , możesz zaszaleć. Pasują do Ciebie różne kształty. Ale jeżeli masz delikatne zarysy unikaj masywnych oprawek lepiej coś delikatnego.

– Twarz okrągła: najlepiej wybierz geometryczne kształty i intensywne kolory. Taki akcent zróżnicuje owal twarzy.

– Twarz kwadratowa: jeżeli masz rysy ostre wybierz oprawki owalne, najlepiej o podwyższonym profilu, raczej wyższe niż szerokie. Przynajmniej optycznie wydłuży twarz.

– Twarz prostokątna: jeżeli wybierzesz zaokrąglone oprawki dodadzą Ci uroku.

– Twarz trójkątna: oprawki powinny być delikatne. Nie wybieraj rozbudowanych oprawek, żeby nie powiększały proporcji.

– Twarz w kształcie gruszki: Mało spotykana twarz ale idealna do okularów, możesz szaleć do woli.

Makijaż do szkieł najlepiej zrobić dopasowany do wady.

c3_jak_dobrac_oprawki_do_ksztaltu_twarzyJeżeli jesteś krótkowidzem, zdecyduj się na makijaż bardziej oko powiększając. Najlepiej wykorzystać do tego dwa a nawet trzy cienie do oczu, najlepiej coś jasnego i ciemnego albo dwóch odcieniach podobnych do siebie. Jasnym pokrywaj górną pokrywę aż do linii brwi, ciemniejszym zaś zaznacz kontury oka i dolną część powieki. Kreskę najlepiej narysować i rozetrzeć gąbką. Dodatkowo mocno wytuszuj rzęsy.

Jeżeli jesteś dalekowidzem, to pamiętaj że nie ukryjesz nic pod okularami. Używaj raczej jasnych, matowych cieni. Jaśniejszy połóż na w wewnętrznej części powieki, ciemniejszy bliżej zewnętrznej. Rzęsy delikatnie wytuszuj i rozczesz.

A jeżeli nie lubisz okularów zdecyduj się na soczewki kontaktowe. Optyk na pewno dobierze Ci właściwe. Do wyboru są soczewki twarde i miękkie. Należy je czyścić specjalnym płynem, który usuwa osady białkowe i inne zanieczyszczenia. Przeważnie są bezbarwne, ale także możesz kupić zmieniające odzień naturalnego oka. Makijaż należy robić zawsze po nałożeniu soczewek. Ale musisz uważać, aby się nie dostały żadne drobinki makijażu do oka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments