Skóra twarzy jest narażona na różne substancje nadprzyrodzone miedzy innymi: zimne, gorące powietrze, suchy wiatr, deszcz, mróz, śnieg. Trudno się uchronić od zewnętrznych, atmosferycznych zanieczyszczeń powietrza a najbardziej: brudu, smogu czy spalin. domowe-sposoby-na-bol-gardla-kaszel-i-katar_14689_300x500Często kończy się to dla nas alergią i uczuleniem, a problemy z skórą kończą się nawet przypadkami u dzieci. Aby utrzymać czystą skórę, często powinniśmy oczyszczać ją z kurzu i łoju. W tym celu są bardzo skuteczne kąpiele parowe twarzy. Gorąca para pobudza też wydzielenie potu, wspomaga oczyszczanie skóry. Kąpiel parowa twarzy wzmacnia działanie kosmetyków, takich jak kremy czy maseczki. Dzięki dodatkowi ziół leczniczych i kwiatów dostarcza ona skórze licznych cennych składników aktywnych oraz budulcowych.

Podczas głębokiemu oczyszczaniu twarzy, oczy najlepiej zasłonić wacikiem. Zapobiegnie to dodatkowo zaczerwienieniu oczu, spowodowanemu przez gorącą parę wodną. Pamiętać, trzeba jeżeli ktoś ma problem z pekającymi naczynkami lub rozszerzonymi , to nie stosujmy jednak zbyt gorących kąpieli.

Kąpiel parowa twarzy.

sync_spa_detoxDo skóry normalnej: Czas 5 minut para gorąca

1/2 filiżanki liści melisy

1/2 filiżanka kwiatów róży

1/2 filiżanka liści oczaru wirginijskiego

1/2 filiżanki kwiatów lipy

2 litry wrzącej wody

Do skóry suchej: Czas 3 minuty para ciepła

1/2 filiżanki liści oczaru wirginijskiego

1/2 filiżanki kwiatów rumianku

1/2 filiżanki kwiatów róży

1/2 filiżanki kwiatów arniki

2 litry wrzącej wody

Do skóry z niedoskonałościami: czas 10 minut para gorąca

1/2 filiżanki kwiatów arniki

1/2 filiżanki ziela pokrzywy

1/2 filiżanki liści oczaru  wirinijskiego

1/2 filiżanki ziela tymianku

2 litry wrzącej wody

Sposób przyrządzenia:

Suszone zioła i kwiaty wsyp do miski i zalej wrzącą wodą. Składniki zaparzaj około 5 minut pod przykryciem, a następnie zastosuj. Pochyl się nad miską i przykryj ręcznikiem głowę, aby para nie uciekała. Oczy trzymaj zamknięte lub zakryj wacikami i wdychaj spokojnie opary przez nos.

Ważne, aby wcześniej zioła nie były gotowane, ponieważ tracą bardzo dużo aktywnych składników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments