W tym sezonie na pewno są modne pastele, odcienia złota a także delikatne nude. Warto pamiętać podczas lata o upałach i wyborze takich odcieni, aby wyglądały one nawet w takie dni pięknie przez cały dzień.

Taki makijaż można wykonać na kilka sposobów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego na plażę w upał.

Makijaż lekki ale świetlisty.

Idealnie podkreślają opaleniznę odcienie złota i miedzi. Barwy te dodają promiennego wyglądu. Warto jednak używać go z umiarem, najlepiej używając ich na powieki i kości policzkowe. Będzie rozświetlał a słońce nie popsuje tej mieszanki.

 Policzki: jeżeli jesteś opalona nie używaj podkładu jedynie sypkiego pudru w odcieniu przybliżonym do opalenizny. Następnie lekko musnąć pudrem prasowanym w odcieniu beżu czy brązu skronie. Dodatkowo możesz użyć troszkę pudru na usta jeżeli je malujesz na koralowy kolor, wtedy je uwypukli.

Błyszczące powieki i podkreślone brwi :  Złotym odcieniem umaluj górną powiekę do linii ich załamania, a powyżej wymaluj je odcieniem miedzianym. Warto, także miedzianym odcieniem podkreślić wewnętrzne kąciki, dolne powieki i skórę pod brwiami. Rzęsy wymaluj tuszem, który nie skleja a idealny ma odcień czerni.

young-woman-687444_640Pastelowy trwały makijaż.

Pastele są bardzo modne pod każdym względem, pod wpływem słońca wyglądają bardzo ładnie. Połączenie takiego makijażu z ubrankami w tym odcieniu super się prezentuje. Dodatkowo taki makijaż odmładza nas.

Matowa cera: rozprowadź na twarz wodoodporny podkład swój ulubiony. Najlepiej taki, aby przylegał do skóry i matuje ją. Właściwości wodoodporne sprawiają, że cera tłusta, mieszana i mająca tendencję do pocenia się będzie wyglądać elegancko wiele godzin. Podkłady na bazie minerałów wulkanicznych działają podobnie, także warto takie mieć. Policzki możesz musnąć lekko różem a usta maluj szminką z filtrem lub olejkami, aby słońce ich nie wysuszało.

Błękitne powieki:   Błękit czy lilia to szał tego sezonu co do trendów powiek. Wystarczy delikatnie przeciągnąć tym odcieniem górną powiekę a następnie dolną delikatnie. Delikatnie cień rozetrzyj i gotowe. Warto także pomalować rzęsy czarnym wodoodpornym tuszem.

Makijaż naturalny.

Jeżeli nie jesteś zwolenniczką mocnych makijażu a raczej wolisz naturalne, spodobają Ci się odcienie w kolorach: beżu, brązu, brzoskwini i różu. Taki makijaż jest idealny również do pracy.

Lekko zarumienione policzki: Taki makijaż będzie wyglądał pięknie tylko wtedy, gdy mamy gładką cerę. Rozprowadź na cerę cienką warstwę podkładu, a różem delikatnie muśnij policzka. Może to być róż wymieszany z odcieniami moreli, brzoskwini i różu.

Wypoczęte oczy i piękne usta:  Oczy podmaluj delikatnie tym samym odcieniem różu co policzki, aż do linii ich załamania. Czarną żelową kredką narysuj kreski na górnych powiekach w linii rzęs. Usta pociągnij błyszczykiem w naturalnym kolorze.