Cienie służą do modelowania i korygowania kształtu oka, a także podkreślenia tęczówki oka. Dzięki nim uzyskać można różne makijaże.

makijaż-cienie-Cienie mogą być:

* pudrowe

* w kremie

* w płynie

* matowe

* perłowe

* satynowe

 -factory-paletaCienie pudrowe mogą być prasowane lub sypkie. Są bardzo popularne najczęściej kobiety kupują tego typu cienie, ponieważ są najprostsze w użyciu. Są trwałe i dobrze się rozprowadzają na twarzy. Dzięki nim można wykonać dobrze makijaż oka i zrobić idealne przejścia kolorów tęczy. Bardzo szeroką gamę kolorów posiadają.

 Cienie w kremie bardzo łatwo się rozprowadzają bo maja lepką konsystencje. Można je nakładać na całą powiekę, ale niestety ciężko wykonać dokładny makijaż, ponieważ się rozcierają. Wadę maja także w postaci gromadzenia się w zakolu oka. Warto kupować tylko te które wysychają i robią się pudrowe po wyschnięciu.

 Cienie w płynie są bardzo trudne w użyciu. Trudno się mieszają z skórą, do tego szybko schną i trudno wykonać piękny makijaż. Nie sprawdzają się w takim razie w trwałym i precyzyjnym makijażu.

 Cienie  matowe, czyli cienie które wykończone są o barwie matowej. Są to cienie aksamitne o jednorodnej konsystencji. Za ich pomocą można uzyskać intensywny i czysty kolor.  Trudno jednak wykonać makijaż oka z dwóch kolorów, ponieważ przejście z jedno koloru na drugi może być utrudniony. Niektóre cienie ciężko się przyczepiają na oko. Cienie takiego typu są super na każdą okazję dla każdej kobiety.

 Cienie perłowe mają konsystencje bardziej tłustą i nie jednorodną niż matowe. Posiadają połysk, dlatego najlepiej ich używać na makijaż wieczorny. Makijaż wykonuje się w szybszym tempie i łatwiej niż matowe. Przy tego typu cieniach lepiej można wykonać przejście kolorów. Wadą jednak jest to, że się gromadzą w zagłębieniach oka. Nie nadają się również do cery dojrzałej gdyż podkreślają zmarszczki.

 Cienie satynowe mają bardzo duży połysk. Są bardziej połyskujące niż te perłowe. Są idealne dla każdej cery nawet dojrzałej. Mogą być używane do makijażu wieczorowego jak i na co dzień.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments