Puder każda kobieta lubi nakładać, ale należy to robić dobrze, aby twarz nie wyglądała jak maska na bal przebierańców.articles476e128815d828e651389553a18c9233Nanoszenie pudru najlepiej zacząć nakładać od środka twarzy a następnie w kierunku na zewnątrz. Aby uniknąć efektu tzw. maska należy nie przesadzać z grubością pudru, czym mniej tym lepiej. Należy zwrócić uwagę na okolice nosa, brody, czoła, ponieważ w tych okolicach znajduje się najwięcej gruczołów potowych i tam skóra najszybciej się poci.

Ogólnie można nakładać na dwa sposoby aplikacje pudru. To zależy od Ciebie co wybierzesz i jaki efekt osiągniesz.

Pudrowanie za pomocą pędzla jest najczęściej wybierany sposób przez Kobiety i osiągany w ten sposób naturalny makijaż. Jeżeli stosujesz puder sypki to najlepiej odrobinę produktu wysyp na wieczko, a następnie okrężnym ruchem nabierz kosmetyk na pędzel. Jeżeli aplikujesz puder prasowany, najlepiej aplikuj go bezpośrednio z opakowania, ponieważ jest on gładki. Podczas nakładania pudru patrz często ile masz pudru na pędzlu nadmiar warto opruszyć o coś w pobliżu np. chusteczkę higieniczną lub wieczko. Równomiernie nakładaj na twarz na dane partie twarzy nie zapomnij o dekolcie. W razie potrzeby powtórz aplikacje.

359966_mPudrowanie za pomocą puszka jest to najstarsza metoda, ale czasem używana jeszcze. Dzięki puszkowi makijaż gwarantuje bardziej matowy i trwały niż pędzlem. Warto więc stosować puszek na wyjścia specjalne, wtedy gdy zależy Ci aby wyglądać pięknie przez dłuższy czas. Jeżeli aplikujesz puder sypki, odrobinę produktu wysyp na wieczko pudełka. Zaś puder prasowany nabierz prosto z opakowania. Zwiń puszek pomiędzy dwoma palcami najlepiej wskazującym i środkowym, wtedy ułatwisz sobie nabranie pudru i jego aplikację. Najważniejsze, aby kontrolować ilość produktu na puszku. Puder najlepiej nakładać miejsce koło miejsca, nie omijając żadnego, ale należy  omijać partie koło oczu. Nadmiar pudru usuń za pomocą pędzla, lub delikatnie wacikiem.

Wybór odcieni zależy tak naprawdę od nas samych i naszych karnacji. Pamiętać jednak, należy aby nie przesadzić, z tonacją aby nie uzyskać maski. Piękny wygląd to podstawa w wyglądzie Kobiety.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments