W domu samej, także można uzyskać na każdą imprezę jakiś fajny efekt błyszczących, kolorowych paznokci. Wystarczy trochę cierpliwości i odpowiednich nie drogich akcesori do paznokci.ombre-nailsJest kilka fajnych pomysłów na paznokcie:

– naklejki zamiast lakieru

-połyskujące drobinki

– odwrotny francuski

– mocne kolory z dodatkiem

Pierwszy sposób naklejki są fajnym rozwiązań dla osób nie mających zdolności manualnych do malowania paznokci. W sklepach drogeryjnych możemy kupić różne wzory i kolory. Wystarczy wybrać zbliżoną wielkość naklejki do paznokcia na który chcemy ją ułożyć. Odklejamy warstwę ochronną i przykładamy do paznokcia i wygładzamy. Jeżeli wystaje nam jakaś część naklejki to zaokrąglamy ją i przyklejamy  pod spód paznokcia a na sam koniec szlifujemy pilnikiem. Aby dłużej naklejki się trzymały możemy je posmarować bezbarwnym lakierem.

malowanie-paznokci-zajmuje-mi-wiekiDrugi sposób z połyskującymi drobinkami nie jest trudne a jest dodatkowo szybkie. Paznokcie dzięki tej metodzie będą się błyszczeć jak brylant na palcu. Do tej metody są najlepsze paznokcie długi, ponieważ troszkę je skracają. Wystarczy rozprowadzić na paznokciach bazę wyrównującą powierzchnię i przedłużającą trwałość. Następnie używamy lakieru z drobinkami, jeżeli są małe nakładamy tradycyjnie, a z grubszym brokatem najlepiej delikatnie wklepywać w płytkę paznokcia, wtedy równomiernie rozprowadzą się drobinki. Po drobinkach można pomalować powierzchnię bezbarwnych lakierem, ponieważ większe drobinki mogą odpadać a lakier uchroni je przed tym.

Trzeci sposób odwrotny do francuskiego. Wystarczy pomalować paznokcie na odwrót niż metodą francuską, zaczynając od nasady mniejszą powierzchnię a potem większą część. Granat z srebrem ładnie wygląda w tej kompozycji. Najpierw nanieś np srebrny odcień lakieru i poczekaj jak wyschnie. Potem przy nasadzie przyklej pasek do francuskiego manikiuru, można w drogeriach kupić paski o owalnym lub trójkątnym kształcie. Naklej pasek a następnie wygładź i malujemy np granatowym kolorem.  Po wyschnięciu odklejamy pasek. A na sam koniec malujemy bezbarwnym lakierem.

Czwarty sposób jest dla odważnych. Mocne kolory lakierów możemy połączyć z cienkimi niteczkami zatopionych w lakierze. W drogeriach można kupić taki meszek lub pyłek do posypywania. Nie jest to trudne ale potrzebne są zdolności manualne i cierpliwość. wystarczy nałożyć na paznokcie dwie warstwy lakieru, dopasować najlepiej kolor do odcieniu dodatku. Zaraz po namalowaniu użyć dodatku wybranego. Potem malujemy lakierem bezbarwnym i czekamy jak wyschnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments