Bardzo modne są w tym sezonie sztuczne rzęsy. Aby lepiej wyglądać wiele kobiet przypina sobie kępki rzęs, aby spojrzenie było wyraziste i powiększają one oczy.

Kupując takie rzęsy należy mieć na uwadze na jaką okazje je kupujemy i jak długo mają się one utrzymywać. Najczęściej można kupić rzęsy na taśmie lub w kępkach.

rzęsy w kępceRzęsy w kępkach – są najczęściej używane ponieważ są łatwe w użyciu no i pasują na każdą okazję, tak samo na dzień jak i na noc. Najczęściej używa się je jako jednorazowy efekt. Jeżeli dobrze je umieścimy wyglądają bardzo efektownie jak naturalne. Na rynku naszym można kupić o dużej gamie jakości, gęstości i grubości.

 Aplikacja rzęs w kępkach.

 Rzęsy tego typu można przylepić na różne sposoby, kombinacji można wykonać wiele. Ale należy jednak wykorzystać to jakie nasze oko jest, aby dopasować odpowiednio. Można użyć jednego typu rzęs na przykład długości swoich naturalnych lub różnej wielkości. Możesz także w kąciku oka wewnętrznego krótkie rzęsy dopiąć a dłuższe w kąciku zewnętrznego oka, wtedy wyjdzie efekt kociego oka. Im mniej kępek użyjesz to tym bardziej będzie naturalny efekt. Należy pamiętać, aby przyklejać je jak najbliżej naszego oka.

 Krok po kroku aplikacja:

 1. Aplikacje zacznij od kącika zewnętrznego.
 2. Następnie sztuczne rzęsy chwyta się pęsetą w połowie i jedną część wyznaczoną moczy się w kleju ( najczęściej jest on biały a po wyschnięciu jest przezroczysty, czyli nie widoczny).
 3. Kępkę umieszcza się przy samej nasadzie oka, pomiędzy naszymi naturalnymi.
 4. Umieszczaj je równo koło siebie: kępka koło kępki.
 5. Przyklejaj je najlepiej kępkę na jedno oko, a kępkę na drugie oko.
 6. Kępki należy przyklejać na nie wytuszowane rzęsy wtedy efekt będzie delikatny lub na wytuszowane wtedy będzie efekt wyrazisty.
 7. Rzęsy można usunąć mleczkiem do demakijażu lub płynem do oczu.

 sztuczne rzęsy na taśmieAplikacja rzęs na taśmie.

Zapewniają bardziej wyrazisty efekt i raczej się na co dzień nie nadają tylko na wieczorne wyjścia. Są bardzo dobrze wyprofilowane, dlatego super dopasowują się do kształtu oka. Ale za to można je stosować wielokrotnie, dopóki się nie zniszczą.

 Krok po kroku aplikacja:

 1. Rzęsy dopasuj do szerokości swojej powieki, jak jest zbyt długa to należy uciąć.
 2. Klej na nanieś na taśmę przy samej krawędzi.
 3. Odczekaj chwilę.
 4. Przymocuj na krawędzi oka rzęsy na powiece i przytrzymaj na chwilę.
 5. Aby ukryć koniec taśmy najlepiej pokryć ją eye-linerem tak samo całą długość taśmy.
 6. Na sam koniec usuń resztki kleju z paska, jak je ściągniesz, aby nie straciły kształtu.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments