Tak naprawdę istnieje wiele makijażów. Warto wiedzieć czym one się różnią i na co powinniśmy w danym zwrócić uwagę podczas wykonywania. Jednak każdy z nas może go wykonywać inaczej według swojego sposobu.

makijaż naturalnyMakijaż naturalny.

Makijaż taki powinien być delikatny i dyskretny i powinien podkreślać urodę naturalną. Kosmetyków powinno się używać w małych ilościach. Do wykonania takiego makijażu najlepiej używać stonowanych, naturalnych kosmetyków najlepiej pastelowych. Skóra po takim makijażu powinna wyglądać gładko i zdrowo a nie jak maska. Podczas tego makijażu warto zrezygnować z kresek i mocnego podkreślenia brwi. Makijaż taki jest najlepszy dla kobiet młodych i dojrzałych, zwłaszcza w ciągu dnia.

 makijaż słuzbowyMakijaż służbowy.

Powinien być pod porządkowany stanowiskowi pracy. W niektórych firmach są wymogi co do makijażu ale w niektórych tylko wystarczy schludny makijaż, aby nie rzucał się w oczy. Makijaż taki nie może być za mocny i błyszczący. Skóra twarzy powinna wyglądać świeżo i na wypoczętą. Najlepiej używać stonowanych, spokojnych i nie bardzo mocnych barw. Najlepiej używać odcieni matowych i satynowych niż perłowych. Rzęsy powinny być lekko podkreślone. Na mocniejszy makijaż można sobie pozwolić w branży reklamowej lub medialnej.

 makijaż ślubnyMakijaż ślubny.

Makijaż ten powinien być wyjątkowy i podkreślać urodę panny młodej. Makijaż powinien pasować do fryzury, stroju a dodatkowo powinien matować wszystkie niedoskonałości cery. Powinien być także staranny i trwały, aby utrzymał się przez całą noc. Na taką okazję nie powinno się używać mocnych i jaskrawych cieni,  najlepiej używać stonowanych odcieni, jasnych lub satynowych. Zawsze wygląda kobieta w takich odcieniach, elegancko i klasycznie. Najlepiej podczas takiej okazji wybrać się do profesjonalisty, aby makijaż był cudny. Zawsze przed ślubem taki makijaż można wykonać próbny, aby przekonać się jak będzie się wyglądać w ten jedyny dzień w swoim życiu. Ale jeżeli zdecydujesz się sama wykonywać taki makijaż najlepiej przećwicz go kilkakrotnie, aby nie popełnić żadnego błędu w dniu ślubu. Najlepiej takiego makijażu nie wykonuj na samym końcu na ostatnią chwilę tylko wcześniej.

 makijaż wieczorowyMakijaż wieczorowy.

Makijaż ten powinien pasować do danej okazji. Można tutaj trochę zaszaleć ale należy nie przesadzić, aby nie był za mocny. Na okazje typu bale, studniówki, wesela unikaj bardzo jaskrawych kolorów i brokatowych. Na wyjście do dyskoteki możesz użyć wszystkiego, pole do popisu duże, w zależności od danych kosmetyków i ubioru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments