Brwi powinny układać się w odpowiedni łuk. Według zasady, że 2/3 brwi się unosi a 1/3 opada, tak aby zachować pierwotną linię.

Łuki nie mogą być zbyt za krótkie ani za długie. Usuwaj te włoski, które rosną pod łukami brwiowymi oraz między nimi, czyli koło nosa. Nie rób tego nad łukiem brwiowym. Brwi, które są niesforne lub sterczące lepiej przyciąć nożyczkami niż je wyrywać.

Regulacja brwi, aby oczy wydawały się dużo większe i rozświetlające? 

Początek brwi, możesz wyznaczyć za pomocą prostego ołówka czy długopisa. Określi go linia łącząca dwa punkty wewnątrz kącika oka i skrzydełek nosa. Gdy są za krótkie, warto je przeciągnąć bliżej nosa, co zbliży je do siebie. Dodaje ten efekt blasku i nie sprawiają wtedy wrażenia za daleko rozstawionych

Regulacja brwi, aby opadające powieki były uniesione?

Koniec łuku brwiowego wyznacz za pomocą prostego ołówka lub długopisa. Wystarczy, że przyłożysz go do skrzydełek nosa i zewnętrznego kącika oka. Gdy są za długie, trzeba usunąć włoski, które rosną poza wyznaczoną przerywaną linię. Dzięki temu powieki staną się optycznie uniesione w górę. Regulacja brwi działa odmładzająco na Kobiety.

Regulacja brwi, aby twarz znów wyglądała pogodnie?

Zdarza się często, że gęste brwi łączą się u nasady ze sobą, dodaje to jednak takiego groźnego wyglądu. Modelowanie nowego wyglądu, warto zacząć od łuku brwiowego i przy nasadzie je odgrodzić i skrócić ( pomiędzy jedną brwią a drugą przy nasadzie nosa). Usunięcie kilku tych włosków sprawi, że buzia stanie się łagodniejsza.