Zabiegi kosmetyczne w salonach kosmetycznych są dosyć kosztowne. Ale dla chcącego nic trudnego. Zabiegi takie można także wykonać w domu za mniejsze pieniądze. 

Efekty tak naprawdę są podobne a znacznie tańsze. Tak naprawdę są to groszowe sprawy.

O to kilka takich przykładów. Ceny podane orientacyjnie.

Masaż nóg. W domu koszt zabiegu około 1zł. W gabinecie około 60zł.

Masaż taki pomaga w walce z cellulitem i obrzękami. Wykonywanie go na co dzień w domu, działa lepiej niż masaż w gabinecie raz czasem. Wystarczy robić go od dołu do góry pod prysznicem używając szorstkiej gąbki. Dodatkowo możesz ciało masować po kąpieli. Warto do tego używać plastikowego masażera.

Manikiur hybrydowy. W domu koszt zabiegu około 2zł. W gabinecie około 70zł. 

Zabieg malowania hybrydem i używanie lampy LED. Nie jest trudne. Możesz sama kupić taki zestaw  przez internet i z kilkoma lakierami i gotowe. Efekt utrzymuje się około 14 dni, wszystko zależy od zaangażowania w malowanie. Malujesz i utwardzasz u gotowe.

Depilacja wąsika. W domu koszt zabiegu około 1zł. W gabinecie około 10zł.

W domu także, można wykonać usuwanie woskiem wąsika. Wystarczy kupić gotowe plastry z woskiem do depilacji twarzy. Można je kupić wszędzie. Plaster po wyciągnięciu, trzeba rozgrzać w dłoniach a następnie przykleić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Po jakieś chwili wystarczy go oderwać szybkim ruchem. Depilacja tego typu jest najmniej bolesna po ciepłej kąpieli, gdy pory są rozszerzone.

Lifting dla ciała. W domu koszt zabiegu około 7zł. W gabinecie około 100zł. 

Wystarczy wykonać maskę na ciało, aby ujędrnić ciało. Kupić można takie maski w drogeriach i różnych sklepach. Działają lepiej niż skoncentrowany balsam o dobrych składnikach. Rodzaj maski wybierz do własnych potrzeb. Maski takie znajdziesz w sklepach typu: ujędrniające, antycellulitowe, regenerujące. Kosmetyk nakłada się na 5-30 minut na nogi, pośladki a potem spłukuje. Można dodatkowo owinąć je folią, aby wzmocnić efekt.

Kurze łapki. W domu koszt zabiegu około 6zł. W gabinecie 50zł.

Zabieg, który zmniejszy zmarszczki i kurze łapki wokół oczu można  wykonać samemu w domu. Najlepiej kupić płatki z aktywnymi substancjami np. kawiorem czy kwasem hialuronowym. Płatki mają kształt litery C, co super przylega do skóry. Nakłada się je 2-3 razy w tygodniu na 15-30 minut.

Dokładny pedikiur. W domu koszt zabiegu około 15-40zł. W gabinecie 60zł. 

Najlepiej do tego sprawdzają złuszczające skarpety nasączone kwasem. Aby do tego przystąpić umyj stopy i usuń lakier do paznokci. Po nałożeniu skarpet złuszczających, ubierz jeszcze bawełniane skarpety. Kompres powinno się nosić godzinę do dwóch. Na sam koniec usuń pozostałości ciepłą wodą. Naskórek zacznie się złuszczać po kilku dniach. Zabieg warto powtórzyć raz w miesiącu.

Takie domowe spa jest fajnym rozwiązaniem i tanim.