Ćwiczenia te wzmacniają tylną i wewnętrzną stronę ud, gdzie zwiotczenie jest najbardziej widoczne u kobiet. images22222Sześć prostych ćwiczeń, aby wyglądały nasze nogi w udach piękniej:

1. Najpierw rozciągnij mięśnie ud. Usiądź po turecku , dłonie oprzyj przed stopami. Pochyl w przód, najdalej jak możesz i policz do pięciu.

2. Zajmij pozycję na czworakach, oprzyj się na przedramieniach . Wyprostuj lewą nogę obciągnij palce stopy. Unieś nogę jak najwyżej, przenieś prawą nogę w bok i dotknij palcami do podłogi. Unieś ją z powrotem. Powtórz to 8 razy na każdą nogę.

3. Unieś z tyłu lewą nogę i ugnij ją w kolanie. Stopa powinna być ustawiona pod kątem prostym do łydek, pięta skierowana do góry. pompującymi ruchami podnoś i opuszczaj nogę 8 razy. To samo druga noga.

4. Połóż się na prawym boku, głowę oprzyj na ręce ugiętej łydki w łokciu. Wyprostuj nogę, prawą zaś ugnij w kolanie w ten sposób, by kolano jednej nogi i stopa drugiej leżały  na podłodze w jednej linii. Stopa  lewej nogi ustawiona pod kątem prostym do łydki, unoś i opuszczaj lewą nogę 8 razy nie dotykając do podłogi. Powtórz potem to samo na drugą nogę.

images5. Teraz, z tak ugiętą lewą nogą, że stopa  leży przed Tobą oparta, o podłogę, a kolano skierowane ku górze, chwyć lewą rękę lewą stopę, a prawą nogę 8 razy przesuń ód i do tyłu. Następnie podnoś ją i opuszczaj 8 razy nie dotykając stopą podłogi. Powtórz to samo na drugą nogę.

6. Zakończ ćwiczenia, leżąc  na plecach. Prawo kolano przyciągnij jak najbliżej do klatki piersiowej, złap nogę za łydkę lub kostkę. naciągnij nogą licząc do pięciu, po czym zmień nogę.

Masaż nóg po ćwiczeniach:

Za każdym razem, po ćwiczeniach możesz nałożyć balsam na nogi lub po kąpieli i zastosować ten masaż, aby poprawić krążenie  i strukturę skóry, a także rozluźnić stawy kolanowe.

– usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami. Zegnij jedną nogę w kolanie, stopę postaw płasko na podłodze. Połóż dłonie na łydce i masuj ruchem głaszczącym oba boki łydki od góry do kostki kolana. Powtórz 5 razy na każdą nogę.

– zmieniając dłonie, ugniataj udo, szczypiąc i rozluźniając uchwyt. Następnie gładź je kilka razy od kolana w górę, naprzemiennie obiema dłońmi.

– masuj oba kolana i mięśnie wokół nich okrężnymi ruchami palców. Najpierw głaszcz delikatnie potem zwiększaj nacisk.

– ugniataj mięśnie łydek obiema dłońmi, delikatnie unosząc je i odciągając do kości. Na koniec głaszcz łydkę od tyłu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments