Krzesła są największym wrogiem dla nóg, ponieważ dłogotrwałe siedzenie w jednym miejscu unieruchamia stawy, które są wtedy zbyt długo w jednej pozycji. Osłabione krążenie wywołuje powstaniu żylaków, zwłaszcza jeśli masz zwyczaj z założonymi nogami.zylakiPowstają wtedy dwa schorzenia na nogach. Pierwsze z nich to pajączki lub popękane naczynia krwionośne najczęściej na udach i wewnętrznych częściach kolan. Nie są to dosłownie popękane naczynia, ale kapilary, które utraciły elastyczność i na skutek tego są pernamentne i widocznie rozszerzone. Skłonność może ta być dziedziczna lub wywołana długotrwałym stosowaniu leków sterydowych, ciąża i otyłość. Najczęściej leczona przez skleroterapię, polegającą na wstrzykiwaniu przeciwzapalnego płynu do naczyń, który je uszczelnia. Albo coraz częściej usuwana laserem.

Drugim takim schorzeniem to są żylaki, które pojawiają się już w starszym wieku. Główną przyczyną ich powstawania jest otyłość, prowadząca do zwiększonego nacisku na nogi. Może to spowodować ciąża podczas zbyt dużej masy i hormonom a może być to powód siedzącej pracy. Żylaki są właściwie powierzchniowymi karmicielkami, żylnymi, zaopatrując żyły głębiej położone oraz arterie. Żyły te posiadają zastawki, zaczynają się problemy, krew rozlewa się, ciśnienie wzrasta, a żyły się rozszerzają, wzdłuż skręcają i zwijają.

Żylaki są tak naprawdę nie estetyczne i bolesne. Mogą powodować rwanie, mocne skurcze i obrzęki kostek, zwłaszcza podczas upałów, menstruacji lub w pozycji stojącej. żyły te można leczyć lub poddać chirurgi.

Można zapobiec powstawaniu żylakom, uprawiając ćwiczenia lub pływając, wtedy mamy lepsze krążenie i wtedy zapobiega to powstawaniu żylakom w jakimś stopniu. Podczas dnia kilkakrotnie staraj się unosić stopy do góry, szczególnie wieczorem. Do jadłospisu warto wrzucić więcej produktów zawierających błonnik, aby uniknąć obstrukcji. Sok z aloesu jest super tonikiem trawiennym.

6i7ufbk84g80wscgwg0gg4o4ks0.600Czym jesteśmy starsi to tym bardziej puchną nam kostki. Najlepiej jak widzisz ciągłe takie objawy, zgłosić się do lekarza , aby wykonał Ci badania, czy nie jest wina wątroby, nerek lub chorób serca. Puchnięcie nóg może powodować nawet długotrwała antykoncepcja. Najlepiej w ciągu dnia chodź dużo po schodach zamiast jeździć windom lub jeździj na rowerze. Oprócz tego możesz nosić rajstopy specjalne , stopniowo coraz bardziej obciskające od stóp do ud, działają jak masaż, pompując krew i limfę z powrotem z nóg, dzięki czemu zmniejsza się występowanie opuchlizny i obciążenie żylaków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments