Wystarczy pół godziny raz w tygodniu, aby Twoje paznokcie były zadbane i ładne. Kilka przyrządów zamieni nasze paznokcie w piękne i estetyczne pazurki.  

Pierwszy  etap to skórki.

Ich pielęgnacja jest tutaj najważniejsza, aby iść dalej. Przed robieniem manikiuru namocz dłonie w ciepłej wodzie z odrobiną oliwy. Taki zabieg idealnie zmiękcz skórki. Potem wystarczy odchylić delikatnie skórki od brzegów patyczkiem drewnianym. Teraz bardzo modne jest wykorzystanie specjalnego żelu zmiękczającego. Jeżeli skórki są twarde lub jest ich za dużo warto je wyciąć ciążkami ze stali nierdzewnej. Trzeba jednak przy tym uważać, aby się nie zaciąć. Po każdym użyciu takich przyrządów warto je umyć i zdezynfekować wodą utlenioną.

fingernails-259972_640Drugim etapem jest skrócenie paznokci do pożądanej wielkości. 

Najlepiej je skrócić najpierw nożyczkami a potem użyć pilnika. Jeżeli mamy zbyt miękkie płytki wybierz najlepiej szklany. Jeżeli są twarde to wystarczy pilnik papierowy. Piłować należy zawsze w jedną stronę, tak aby nie zniszczyć krawędzi i aby paznokcie się nie łamały.

Trzeci etap to zdrowy połysk.

Jeżeli chcemy, aby paznokcie ładnie błyszczały, użyj polerki. Jest bardzo podobny do pilnika lecz zamiast warstwy ścierającej ma warstwę gumową. Wystarczy potrzeć troszkę po płytce paznokcia, aby potem lakier błyszczał jeszcze lepiej.

Ostatnim etapem jest odżywianie paznokci. 

warto przed pomalowaniem paznokci użyć odżywki do malowania. Ona przedłuża trwałość lakieru a na dodatek pielęgnuje płytki. Najlepiej dopasować je do naszych potrzeb. Na naszym rynku możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji przeznaczonych do tego sposobu pielęgnacji. Próbuj i wybierz ten co Ci najlepiej pasuje.

Warto sobie kupić także sprzęt do pielęgnacji paznokci. Wtedy pielęgnacja ich zajmuje bardzo mało czasu.  Zestaw na baterie nie jest drogi z wymiennymi końcówkami to koszt około 30zł a zaś na prąd już lepsze to koszt około 60-100 zł zależy jaki.