Od czasu do czasu naszej cerze na pewno przydadzą się jakieś maseczki na twarz. Nasza twarz jest narażona często na różne nie czystości na twarzy, które gołym okiem nie są widoczne.

Maseczki takie super także sprawują się jako szybkie odświeżenie naszej cery przed jakimś ważnym wyjściem.

Napinająco działają glinki i drożdże, które zastygają na twarzy. Super dzięki temu ściągają rozszerzone pory, poprawiają krążenie a także zmieniają koloryt skóry. Maseczki takiego typu możesz stosować nawet 2 razy w tygodniu.

Glinkę można używać do każdego typu cery. Może być sproszkowana wymieszana z olejkiem araganowym w postaci papki. Lub sproszkowana wymieszana z sokiem z marchwi, oliwą z oliwek, śmietaną lub naparem z ziółek. Papkę taką rozprowadź na twarz a po 20 minutach zmyj. Glinkę możesz kupić w różnych kolorach zieloną, różową, a żółta najlepsza do cery wrażliwej, czerwona do naczynkowej a biała do alergicznej.

Zaś drożdże są idealne dla cery tłustej. Zmieszaj świeże drożdże z odrobiną mleka i rozprowadź na twarzy, po 20 minutach zmyj ją z twarzy ciepłą wodą.

Żurawinowe maski super napinają nam skórę. Papkę najlepiej zrobić z żurawiny, otrąb pszennych i naparu ze skrzypu polnego. Można ją wykorzystać jako wygładzająca maseczka lub jako okład a nawet masaż twarzy.

Białko kurze także jest idealne dla naszej cery. Wiotką skórę idealnie napina. Sprawdza się super także na cerze tłustej i mieszanej, ponieważ idealnie zwęża pory i ją wygładza. Białko z jajka ubij na sztywną pianę dodaj do niej 3-4 krople soku świeżo wyciśniętego z cytryny. Taką papkę rozprowadź na twarz i szyję i pozostaw na około 10 minut a następnie spłucz letnią wodą. Do papki możesz dodać 2 łyżki mąki owsianej.

stock-photo-portrait-of-beautiful-young-blond-woman-with-clean-face-high-key-shot-117177337Dla cery bardzo dojrzałej zalecam jednak maseczki na bazie miodu, jajka całego i cytryny i z oliwy. 

Maseczka miodowo-różana: 

1 łyżeczka żelatyny

5 łyżek wody różanej

Wymieszaj i gotuj aż żelatyna się rozpuści. Dodaj do tego:

4 łyżeczki wody i 1 łyżkę miodu

Gdy będzie się tworzył żel rozprowadź na twarzy i zmyj po 30 minutach.

Maseczka jajeczno-cytrynowa:

Z 1/2 cytryny wybierz miąższ i zmieszaj z żółtkiem

dodaj 6 kropli soku z cytryny

Papkę taką rozprowadź na szyi i twarzy a po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka oliwna:

Podgrzaną oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia rozprowadź na twarz i przykryj ją na twarzy gazą. Na sam koniec po 20 minutach nawilżoną chusteczką ścieraj delikatnie nadmiar oliwy.