girl-454564_640Tak naprawdę nie jest zbyt wielką sztuką pozbyć się zmarszczek, zwłaszcza gdy ma się wystarczające środki finansowe na rozmaite zabiegi kosmetyczne. Prawdziwą sztuką natomiast jest niedopuszczenie do tego, aby zmarszczki pojawiły się zbyt szybko. Można tego dokonać, właściwie pielęgnując twarz.

Prowadźmy zdrowy tryb życia

Na stan i wygląd skóry ma wpływ bardzo wiele czynników. Choć właściwa pielęgnacja twarzy ma istotne znaczenie dla spowolnienia procesu starzenia się skóry, trzeba pamiętać o tym, iż ogromnie ważne jest ogólne prowadzenie zdrowego stylu życia. Należy być aktywnym fizycznie, unikać używek takich jak alkohol czy papierosy, które, działając od wewnątrz, bardzo niszczą skórę.

Stosujmy kosmetyki

Im wcześniej zaczniemy dbać o skórę twarzy, tym dłużej będzie ona jędrna, elastyczna, będzie miała ładny, równomierny koloryt. Niezwykle istotne jest to, aby twarz zawsze była dokładnie oczyszczona. Skóra musi „oddychać”, dlatego też szalenie istotne jest właściwe oczyszczanie twarzy szczególnie w przypadku kobiet, które intensywnie się malują. Istnieje całe mnóstwo toników, płynów i innych preparatów do demakijażu i oczyszczania (różne maseczki, peelingi). Należy właściwie dobierać kremy nawilżające do twarzy do codziennego stosowania, ponieważ różne osoby mogą mieć różną skórę, od skóry suchej po bardzo przetłuszczającą się.

Absolutną podstawą są kremy przeciwzmarszczkowe. Zapewne wielu osobom będzie ciężko w to uwierzyć, ale pierwsze zmarszczki na twarzy pojawiają się już w wieku około 20-30 lat. Stosowanie kremów tego rodzaju nie jest zatem domeną osób dojrzałych, przykładowo +40 czy +50. Już po 25. roku życia warto zastanowić się nad wyborem kremu przeciwzmarszczkowego, zarówno na dzień jak i na noc. Liczy się to, aby kremy te stosować regularnie.

Wśród bogatej gamy produktów kosmetycznych mających za zadanie intensywnie nawilżać i regenerować skórę twarzy, a zatem także zapobiegać powstawaniu zmarszczek, można znaleźć takie kosmetyki jak rozmaite maseczki, serum, kapsułki, ampułki, peelingi. Warto po nie sięgnąć, ponieważ każdy z tych produktów jest prawdziwą bombą witaminową, zawiera liczne bardzo cenne i niezbędne dla zdrowia skóry składniki odżywcze.

Z racji tego, że są to produkty o silnie skoncentrowanym składzie, nie można stosować ich na co dzień, przed dłuższy czasu – bezwzględnie należy stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu produktu. I tak, wszelkie maseczki oraz peelingi stosujemy regularnie, ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Z kolei serum należy stosować przez określony czas (nie dłużej, niż jest to zalecane!), ale codziennie, przykładowo rano i wieczorem.

Unikajmy słońca

Niestety, promieniowanie UV wpływa bardzo mocno i bardzo niekorzystnie na stan skóry (nie tylko skóry twarzy, bo w ogóle), znacznie przyspiesza proces starzenia, powoduje powstawanie głębokich zmarszczek, nierówności, przebarwień. Chroniąc twarz przez promieniami słońca, na długi czas zabezpieczamy się przed tym wszystkim. Trzeba zatem stosować specjalne kremy z filtrami, w okresie silnych upałów szczególnie dbać o nawilżanie skóry, nosić okulary przeciwsłoneczne.

Wykonujmy masaże i ćwiczenia twarzy

Masaże i ćwiczenia ogromnie pobudzają mięśnie twarzy do pracy, to z kolei ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie skóry. Choć może brzmieć to nieco strasznie, prawda jest taka, że zarówno masaż twarzy jak i ćwiczenia możemy wykonywać samodzielnie, bez pomocy i nadzoru kosmetyczki. Wszystko jest kwestią odpowiedniego podejścia i dojścia do wprawy.

Masaż twarzy powinien trwać przynajmniej 15-20 minut. Jeśli mamy czas, warto go wykonywać codziennie – przykładowo wieczorem, przed położeniem się do łóżka (albo nawet łóżku). Najważniejsze w masażu twarzy jest to, aby rozpocząć go od masowania podbródka i brody (ruchami kolistymi), a dalej przesuwać się w okolice ust, bruzd wargowo-nosowych, następnie należy masować przestrzeń pomiędzy brwiami, dalej od wewnętrznych kącików oczu przez łuk brwiowy, po kości policzkowe. Oczywiście dostateczną uwagę trzeba poświęcić samemu czołu. Aby wiedzieć, jak dokładnie przeprowadzić taki masaż, można wybrać się choć raz do kosmetyczki albo po prostu zajrzeć do Internetu, gdzie nie brakuje pokazowych krótkich filmików masażu twarzy.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, są one dziecinnie proste. Po pierwsze można szeroko otwierać usta (czynność tę należy wykonać kilkakrotnie) – efekt będzie taki, że zostaną znacznie spłycone bruzdy przy wargach. Następnie można po prostu… szeroko uśmiechać się. Należy to jednak robić świadomie i powtórzyć tę czynność kilka razy pod rząd. To z kolei bardzo pozytywnie wpłynie na wygląd policzków. Kolejnym bardzo prostym ćwiczeniem jest wyraźne wypowiadanie na głos liter alfabetu. W pracę taką zaangażowana jest zdecydowana większość mięśni twarzy. Jeśli ćwiczenia będą regularnie wykonywane, mięśnie twarzy znacznie się wzmocnią i przez długi czas będą należycie podtrzymywać skórę.

MEDESTETIS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments