woman-with-light-make-upSkóra wrażliwa potrafi przysporzyć wiele problemów. Na czynniki zewnętrzne zdarza jej się reagować podrażnieniem lub wysypką. Ten rodzaj cery wykazuje się dużą dozą nietolerancji na sztuczne składniki i detergenty obecne w kosmetykach. Dowiedz się, co uczula Twój naskórek i przekonaj się do produktów hipoalergicznych. Tylko z nimi pielęgnacja wyda się dziecinnie prosta!

Powszechna wrażliwość

Obecnie coraz więcej osób skarży się na pieczenie, świąd, podrażnienia naskórka. Dzieje się tak, w momencie zaburzenia warstwy ochronnej skóry. Kwasy zawarte w kosmetykach, aplikowane bezpośrednio na skórę przyczyniają się do zaburzenia mechanizmów obronnych. Jej reakcja, w momencie styku z substancją jest natychmiastowa. Czerwone plamy, szorstkość, a nawet dokuczliwa wysypka potrafią spędzać sen z powiek. Dodatkowo kosmetyki powodują niekomfortowe “napięcie” skóry, co sprzyja pojawianiu się na niej podrażnień wywołanych czynnikami mechanicznymi np. intensywnym pocieraniem. Obecnie produkty do skóry wrażliwej są usytuowane na tej samej pozycji co kosmetyki do skóry tłustej, mieszanej czy suchej. To dlatego, że tak naprawdę ⅓ społeczeństwa wykazuje się zintensyfikowaną  wrażliwością naskórka. Wystarczy dokładna obserwacja skóry, by dobrać odpowiednie hipoalergiczne produkty. Należy również rozróżnić wrażliwość od alergii. Przy nadwrażliwości zmiany pojawiają się od razu. Alergia ujawnia się dopiero po kilku do kilkunastu godzin od momentu styku z substancja drażniącą. Reakcja na alergen zazwyczaj świadczy o cienkiej warstwie obronnej całego organizmu. Może być wywołana również produktami pochodzenia zwierzęcego bądź pyłkami roślin. Zazwyczaj leczenie alergii jest zacznie bardziej skomplikowane. Preparaty antyalergiczne dostępne na receptę bądź bez zawierają wapń, który łagodzi objawy takie jak rumień i świąd. Zawierają także substancje o właściwościach antyhistaminowych. W przypadku wrażliwej skóry – wystarczy zmiana kosmetyków oraz uważna profilaktyka.

Jakie produkty dla wrażliwca?

Jeżeli zauważyłaś zmiany skórne, pojawiające się bezpośrednio po kontakcie z feralnym kosmetykiem sięgnij po preparaty o działaniu regulującym i regenerującym naskórek. Warto też zwrócić uwagę na skład tych preparatów. Powinny przede wszystkim zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Dlatego kosmetyki hipoalergiczne francuskiej marki Mixa, zostały stworzone na bazie składników aktywnych i naturalnych wyciągów z roślin, znanych ze swych dobroczynnych właściwości. Wyciąg z alantoniny wykazuje właściwości regenerujące, retinol – wzmacniająca, zaś róża działa łagodząco. Tak kompleksowe połączenie dziedzin, takich jak: dermatologia, farmakologia, botanika przynosi spektakularne efekty.

A co z oznakami starzenia się skóry, pojawiającymi się nagminnie niedoskonałościami? Czy nie dotyczy to skóry wrażliwej? Oczywiście, że nie. Skóra wrażliwa, jak każda inna, potrzebuje kosmetyków, które skorygują naturalne i nieuniknione przywary cery. Nie mniej jednak kosmetyki te, muszą wykazywać się szeroką blokadą wobec pojawiania się śladów suchości czy podrażnień. Wszystko po to by zminimalizować ryzyko wystąpienia niechcianych efektów ubocznych.

Jakie produkty wybierać?

Postaw na kosmetyki o sprawdzony składzie, testowane pod ścisłą kontrolą dermatologiczną na skórze wrażliwej, tworzone na bazie skrupulatnie dobranych składników. Czytaj etykiety i dowiedz się więcej na temat działalności marek kosmetycznych. Postaw na produkty, które podlegają specjalnym badaniom, które pozwalają na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia alergii.

Co zwiększa wrażliwość?

Jeśli zauważysz u siebie zwiększone objawy wrażliwości przede wszystkim staraj się unikać przemywania cery wodą z kranu. Lepiej zastosuj w tym celu specjalne toniki łagodzące czy mleczka marki Mixa. Uważaj także na wodę o dużym stężeniu chloru. Odrzuć specyfiki z dużą ilością alkoholu, witaminy C, owocowych kwasów. Skóra może silnie zareagować na czynniki zewnętrzne – długie kąpiele słoneczne “aplikowane” na skórę niezabezpieczoną filtrem, czy wychodzenie na mróz bez odpowiedniego nawilżenia cery.

Więcej informacji na temat kosmetyków, przeznaczonych do skóry wrażliwej znajdziesz na stronie:

http://www.mixa.com.pl/