Cera z biegiem lat staje się poszarzała , pozbawiona promienności. Gdy jednak będziemy o nią dbać odpowiednio to ta cera może być inna. Z drobnymi problemami, rozszerzonymi porami czy plamkami poradzą sobie nowoczesne kosmetyki i domowe kuracje. A na sam koniec dobry podkład.

Można do tego wykorzystać zabiegi u dermatologa, gdzie można zastosować nowe peelingi z kwasami lub laser, które rozjaśniają a dodatkowo odmładzają.

Pielęgnacja w domu.

Już w 30 roku życia zacznij najlepiej stosować kremy z witaminą C, która działa trochę przeciwzmarszczkowo. Substancja ta rozjaśnia skórę i działa antyoksadacyjnie. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu. Dobrze zadbana skóra ma ładny kolor. Najwięcej korzyści przynosi witamina C o stężeniu około 0,3-10 proc. Znajduje się ona w różnych kremach, które można kupić  aptece czy drogerii.

Można, także w domu wykonać zabieg wygładzający . Usuwanie martwego naskórka dobrym preparatem z drobinkami szafiru, bardzo dobrze zrobią dla Twojej skóry. Po nałożeniu takiego peelingu masuj dobrze twarz przez 3 minuty a potem dobrze spłucz wodą.

W domu, także można wykonać peeling z kwasem. Gdy zauważysz u siebie plamki na twarzy czy dekolcie, warto zastosować taki peeling co drugi wieczór. Na noc można pozostawić na skórze peeling z kwasami glikolowymi i cytrynowymi.


model-594530_640Zabiegi w gabinecie.

Najlepiej sprawdzają się zabiegi z serii np. Acid Peels Purles, w których wykorzystuje się kwas migdałowy i azelainowy. Takie zabieg polega na rozprowadzeniu kwasu pędzelkiem, po określonym czasie zmywa się go w wklepuje serum. Takim kwasem pielęgnacja jest skuteczna, ponieważ nawilża i regeneruje głębsze warstwy naskórka. Już jeden zabieg 15 minuty daje rezultaty. Koszt jego to około 200zł.

Walka z przebarwieniami w tym wieku także nie jest łatwa. Do walki z nimi najlepiej sprawdza się kwas ferulowy. Jest on wykorzystywany z kwasem mlekowym w peelingu F-Peel Exfoliaton. Kwas taki mlekowy super nawilża i pobudza wytwarzanie ceramidów, które chroni prze utratą wilgoci. Dzięki temu peelingowi skóra staje się promienna. Zaś peeling G-Peel Exfoliation głęboko złuszcza, rozjaśnia przebarwienia i usuwa drobne blizny. Cena takich zabiegów to około 100zł.

Nowoczesność zaś idzie z biegiem lat i teraz możesz również peeling taki wykonać laserem. Wygładza skórę i nadaje zdrowy wygląd. Lekarz tylko przesuwa laser po twarzy. Zabieg taki trwa około 20 minut. Podczas zabiegu odczuwa się lekkie ciepło. Po zabiegu skóra się staje delikatnie zaróżowiona. Pierwsze efekty zabiegu widać już po pierwszym tygodniu. W ciągu 3 miesięcy skóra staje się ładniejsza, ponieważ regenerują się włókna kolagenowe. Zaleca się około 5 zabiegów co 2 tygodnie a potem zabieg raz na pół roku. Koszt jednego zabiegu to około 800zł.

Kuracja łącząca 2w1. Jeżeli nie możesz skorzystać z jakiś powodów z zabiegów laserem lub peelingu kwasami, to fajny efekt daje także zabieg Dermafrac.  Łączy się w ten sposób zabieg mezoterapii mikroigłową z drenażem i światłem LED.Taki zabieg polega na masażu twazry specjalnym wałkiem z cienkimi mikroigłami a następnie nakłada się specjalne serum. W taki sposób substancje, bardzo dobrze wchłaniają składniki odżywcze. Następnie wykonuje się masaż twarzy podciśnieniem na zasadzie zasysania skóry. Jest to taki drenaż dla naszej skóry, który pobudza tkanki. Dodatkowo wykonuje się masaż głowicą emitującą lecznicze światło LED. Podczas zabiegu odczuwalne jest małe mrowienie i występuje lekkie zaczerwienienie ale mija szybko. Zabieg taki poprawia wygląd twarzy w natychmiastowym rezultatem. Zabieg taki trwa około 1 godziny. Najlepiej taki zabieg powtórzyć z 6 razy. Koszt jednego zabiegu to około 450zł.