Skóra z biegiem lat starzeje się, nie da się temu niestety zapobiec, dzięki naturalnym kosmetykom, możemy zatrzymać w małym stopniu to starzenie się. Gotowe wyroby także są ważnym elementem, ale jednak nie tak do końca jak te naturalne, takie jak zioła i kwiaty mikronizowane, czyste wody aromatyczne lub oleje kosmetyczne. Bardzo dużą rolę odgrywają w takiej skórze także ćwiczenia, którym warto się poddawać.Do takiej delikatnej skóry najlepsze są zabiegi podnoszące odporność naskórka na czynniki zewnętrzne na przykład pogodę, które podtrzymują gładkość i jędrność. Najlepsze to peelingi z mikronizowanych kwiatów np. z płatków kwiatu różu czy lipy oraz maseczki z dodatkiem ziół i oleju kosmetycznego. Maseczki najlepiej typu rozpulchniającego, odżywczego i napinającego naskórek.
Przepis na maseczkę delikatnie oczyszczająco a zarazem rozpuchlniającą.
Składniki:
20 ml – mikronizowanych płatków róż
20 ml – mikronizowanych płatków nagietka
20ml – mikronizowanych koszyczków rumianku
Przygotowanie:
Wszystkie składniki wymieszać. Do dwóch łyżeczkę maseczki dodać 2 łyżki wrzącej wody i wymieszać na jednolitą papkę. Jeżeli byłaby zbyt gęsta należy ją bardziej rozcieńczyć w wodzie. Maseczkę nakładać najlepiej ciepłą w pozycji półleżącej najlepiej aby ktoś nam pomógł. Najważniejsze miejsca, które należy pokryć maseczką to są miejsca najbardziej narażone na zmarszczki lub kąciki oczu i czoła. Jak ktoś jest cierpliwy to może maseczkę pokryć dodatkowo maseczką ligniną namoczoną w gorącej wodzie, starając się jak najdłużej utrzymać ciepło.
Przepis na maseczkę odżywczą.
Składniki:
20 ml – mikronizowanych płatków róż
20 ml – mikronizowanych płatków nagiętka
20ml – glinki różowej
20ml – pełnego mleka w proszku
20ml – płatków drożdżowych
Olej z kiełek pszenicy
Woda mineralne
Przygotowanie:
Po 1 łyżce sypkich składników zabrać do jednego słoika i wymieszać a resztę zostawić w opakowaniach oryginalnych. 1 łyżeczkę maseczki wymieszać z 1 łyżeczką gorącej wody i ½ łyżeczki oleju. Powstającą ciepłą maseczkę nałożyć na twarz i pozostawić na 5-10 minut i zmyć po upływie czasu letnią wodą.
Krem na dzień jest także ważnym elementem pielęgnacji takich skóry, podczas dnia, dlatego polecam z naturalnych kosmetyków Różano-migdałowy krem nawilżający.
Składniki:
1 tuba czyli 20 g – kremobaza fitomed
20 ml – oleju z słodkich migdałów
30 ml -woda różana
30 ml – woda mineralna
Przygotowanie:
Tubkę kremobazy umieścić w salaterce dodać do niej 20 ml oleju i wymieszać łyżką. Dodać wodę aromatyczną i wodę mineralną . Całość mieszać aż do uzyskania masy jednolitej. Przechowywać najlepiej w słoiku napełniony aż do nakrętki słoika. Emulsje nakładać najlepiej cienką warstwą, ponieważ dobrze się wtedy rozsmarowuje i skóra jest gładka w dotyku.
W ciągu dnia do nawilżania danej skóry i jej pielęgnacji polecamy hydrolaty lub gotowe płyny aromatyczne w sprayu marki fitomed.
Najlepsze składniki produktów naturalnych to: płatki nagientka, płatki róż, koszyczek rumianku, glinka różowa, masło kakaowe, kremobaza fitomed, pełne mleko w proszku, agar-agar, olej ze słodkich migdałów, witamina E, płatki drożdżowe, zmielone sienię lniane, woda różana.
A do tego herbatki ziołowe, herbaty zielone i profilaktyczne witaminy dla kobiet z daną cerą.