Olejek fiołkowy pochodzi z fiołka, roślina o niewielkich fioletowych lub białych kwiatkach. Kwiat jest pochodzenia śródziemnomorskiego. defaultFiołek ma właściwości lecznicze znane już w starożytności. Olejek fiołkowy zwiera kwas salicylowy, które ma właściwości przeciwbólowe. Najlepszy jest na migreny, bóle mięśni, wystarczy zrobić okład na głowę lub bolące miejsca i działa odprężająco. Bardzo dobrze także łagodzi podrażnienia i ułatwia proces gojenia się. Przy chorobach takich jak zapalenia oskrzeli, inhalacja z olejkiem  fiołkowym łagodzi kaszel i rozrzedza śluz w drogach oddechowych. Prawdopodobnie jest to najdroższy olejek eteryczny, ponieważ aby otrzymać 1 litr olejku, potrzeba czasem aż 5 ton fiołków.

Bardzo  ładnie pachnie w domu, jeżeli z mieszamy olejki w kominku aromaterapeutycznym. Najlepiej złączyć: 2 krople olejku fiołkowego, 2 krople olejku jaśminowego, 1 kropla olejku neroli.

lavender aromatherapyKosmetyki z olejkiem fiołkowym zmniejszają zaczerwienienia i wypryski a także chronią skórę przed wysuszeniem i pękaniem.

Aby zmniejszało zaczerwienia wystarczy dodać do kremu troszkę kropli olejku i gotowe.

Dobry na samopoczucie i pielęgnacji, dzięki kąpielom z olejkiem, wystarczy kilka kropel do wanny podczas kąpieli.

Olejek działa rozkurczowo przy wzdęciach, wystarczy delikatnie wykonać masaż  brzucha rozcieńczonym olejkiem fiołkowym. Dla Kobiet podczas miesiączki bolesnej, bardzo pomaga.

Jednak należy uważać z olejkiem fiołkowym, ponieważ stosowany wewnętrznie, może u osób wrażliwych spowodować nudności i wymioty. Dlatego najlepiej ten olejek nie stosować wewnętrznie ,a przy stosowaniu zewnętrznym ograniczać się do zalecanej dawki.

Korzystnie także działa na szorstkie i pękające brodawki piersi, nacierając delikatnie kilka razy dziennie mieszanką 30ml olejku migdałowego i 2 krople olejku fiołkowego. Dzięki temu miejsca szorstkie staną się delikatne i miękkie.

Tonik do twarzy ze 100ml wody destylowej i 2 krople olejku fiołkowego pomaga przy pękających naczynka i zatrzymaniu krwi w drobnych naczyniach krwionośnych skóry. Codziennie rano i wieczorem przemywaj twarz tonikiem. Przed użyciem najlepiej wstrząsnąć buteleczką.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments