Oczyszczanie twarzy to rytuał codzienny każdej osoby. Dobre oczyszczanie twarzy daje nam młodszą skórę przez dłuższy czas. oczyszczanie_twarzyKażdy z nas zadaje sobie pytanie co lepsze do oczyszczania twarzy tonik czy woda? Jest to pytanie bardzo dobre. Niektórzy głoszą, aby myć naturalną wodą a drudzy zaś, że tonikami. Można połączyć także dwie metody. Nanieść  delikatnie żel myjący szczoteczką i dokładnie umyć twarz szczeliny i zakola koło ust i nozdrzy oraz kąciki wokół oczu. Należy pamiętać, przy myciu , że im cieplejsza woda tym lepiej rozpuszcza się i zmywa łój, ale zbyt gorąca woda powoduje nadmierne rozszerzenie naczyń włosowatych. Najlepiej wybrać wodę o umiarkowanej temperaturze, wystarczającą do spłukania twarzy, przy czym płucz ją dokładnie i kilkakrotnie czystą wodą. Na sam koniec warto płukać wodą zimną, ponieważ skóra wtedy robi się bardziej krwista i nabiera kolorów.

76330Emulsje, kremy i żele również można spłukiwać ciepłą wodą. Emulsję rozprowadź na twarzy  specjalną najlepiej myjką aby dokładnie oczyścić szczeliny i zagłębienia a następnie spłukać wodą. Zaś mleczko najlepiej wmasować starannie w skórę, a następnie delikatnie wyczyść chusteczkami kosmetycznymi, do momentu oczyszczonej twarzy.

Twarz powinno się nie zbyt często oczyszczać, ponieważ może to naruszyć kwaśny płaszcz ochrony lub pobudzić wydzielanie łoju, co nie jest zbyt fajne zwłaszcza gdy mamy tendencje do cery tłustej. Kosmetyki używane na co dzień, wystarczająco nawilżają skórę naszą. Ale na noc jak najbardziej należy je usuwać. Pigmenty w kosmetykach łączące się z łojem mogą powodować zmatowienie skóry, zaskórniki, zatykanie porów, wągry.

Rano i wieczorem wystarczy oczyszczać twarz. Aby była ona świeża i wyglądała na zdrową i była nią jednocześnie.

Trzeba jednak pamiętać, że powinno się używać także specjalnych kosmetyków do pielęgnacji ( usuwania makijażu). Zwykłą wodą nie oczyścimy tuszu wodoodpornego, a za użyciem specjalnego mleczka tak. Można próbować, usunąć od czasu do czasu, ale nie na co dzień, ponieważ skóra wtedy będzie bardzo podrażniona i będzie zaczerwieniona. Ale osoby noszące szkła kontaktowe, muszą jednak uważać, aby preparat taki nie dostał się do oczu. Większość preparatów usuwa bezproblemowo ciemny makijaż i tusz do oczu bez konieczności przecierania mocno makijażu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments