Odpowiednie kosmetyki takie jak kremy i delikatne olejki pod oczy wspomagają odżywiać skórę na powiekach i wokół oczu, chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniu się i powstawaniu zmarszczek. c3_kremy_pod_oczy_skladniki_rewelacje_opiniW tej okolicy znajduje się nie wiele gruczołów łojowych i potowych. W tych miejscach najczęściej skóra starzeje się najwcześniej i jest podatna na szkodliwe czynniki. Kremy w drogeriach często zawierają składniki pęczniejące, które dają tylko częściowy efekt. Po odstawieniu kremy skóra traci jędrność a zmarszczki w szybki stopniu powracają. Po przez dodanie olejków eterycznych w naturalnych kremach , łagodnie pobudzają i wspomagają naturalne funkcjonowanie skóry.

Do cery naturalnej najlepszy olejek z migdałów.Olejek ten złotożółty jest pozyskiwany przez wyciskanie na zimno słodkich migdałów. To szczególnie cenna esencja, która jest wyjątkowo dobrze tolerowana przez każdy rodzaj skóry. Doskonale wygładza skórę i nadaje miękkość. Olejek wnika bardzo dobrze w skórę.

fda3ff327ba93c1b528beac8ce4dd9eePestki z dyni wnikają bardzo dobrze w skórę okolic oczu. Pozyskuje się go z tłoczenia na zimno z nasion moreli. Esencja z pierwszego tłoczenia jest najcenniejsza najlepiej działa na skórę. Słodki smak i ładny kolor. Olejek ten odżywia i pielęgnuje wrażliwą skórę, chroniąc ją przed zimnem i wysuszeniem. Zostaje skóra dzięki niemu gładka i pozbawiona zmarszczek.

Wosk pszczeli otrzymywany jest po przez oczyszczanie i roztapianie plastrów produkowanych przez pszczoły. Zachowuje on swój naturalny kolor, nadaje piękny kolor i konsystencje kremu. Chroni delikatną skórę wokół oczu przed toksynami.

Krem pod oczy

Przy suchej skórze: 

25ml olejku ze słodkich migdałów

25ml olejki z pestek moreli

15g żółtego wosku pszczelego

2 krople olejku różanego

W szklanym słoiczku zmieszaj olejek migdałowy z olejkiem z pestek moreli i dodaj wosk pszczeli . Podgrzewaj mieszankę w kąpieli wodnej, aż wosk całkowicie roztopi. Wyjmij słoiczek w kąpieli wodnej, a krem dokładnie wymieszaj. Kiedy krem ostygnie do temperatury dłoni, wymieszaj go z olejkiem różanym. Gotowy krem nałóż pod oczy i nałóż resztę do pojemniczka. Krem przygotowuje się bez dodatku wody i zachowuje on przydatności nawet przez rok.

MEDESTETIS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments