W okresie zimy i nie tylko skóra traci bardzo szybko wilgoć. Najczęściej, gdy przychodzi wiosna, skóra jest przesuszona i ściągnięta. Dotyczy to nawet osób, które mają cerę tłustą.

Nie wiesz czy twoja skóra jest przesuszona? To odpowiedź na pytania poniżej? 

  1. Umyj twarz i poczekaj około 15 minut, a następnie przyłóż chusteczkę do twarzy i przyciśnij. Czy ześlizguje się ona ze skóry od razu? TAK/NIE
  2. Czy po umyciu twarzy wodą skóra piecze i jest ściągnięta? TAK/NIE
  3. Nakładasz krem i podkład. A w dzień czujesz jak byś chciała posmarować skórę? TAK/NIE
  4. Czy w ostatnim czasie twoja skóra staje się zaczerwieniona , szorstka, swędząca? TAK/NIE
  5. Czy zauważyłaś różnice pomiędzy używanymi kremami do tej pory, że coś skórze nie pasuje? TAK/NIE
  6. Czy skóra stała się bardziej szara, ziemista? TAK/NIE

Jeżeli odpowiedziałaś przynajmniej na połowę pytań TAK, to znaczy, że Twoja skóra jest przesuszona. 

Jak z tym walczyć? Czytaj dalej artykuł  a na pewno się dowiesz!

Wiele z nas ma już naturalną skórę przesuszoną, wtedy sięgnij po krem odżywczy. W ten sposób dostarczamy skórze lipidów, których brakuje w naszej skórze. Możesz go używać rano i wieczorem. Pamiętaj przy tym o okolicach oczu, by zapobiec kurzym łapkom. Skórze takiej bardzo dobrze zrobi także maseczka regenerująca lub odżywcza. Maseczkę najlepiej nakładać na wieczór raz w tygodniu. Przed maseczką warto wykonać także lekki peeling.

Skórę tłustą jak czujesz, że jest spięta i sucha to chociaż lekko posmaruj kremem nawilżającym. Jak to nie pomaga to przed snem smaruj kremem odżywczym. Jak nie chcesz przesadzić z kremami to warto zastosować serum nawilżające z kwasem hialuronowym.

Oczyszczając skórę pamiętaj, o specjalnych preparatach, aby skórę nie podrażnić i nie przesuszyć. Na pewno nie używaj mydła. Najlepiej wybierz delikatne preparaty do mycia twarzy, które będą nawilżać i koić. Spłukiwać twarz należy letnią wodą. Gorąca niestety rozpuszcza i zmywa płaszcz lipidowy pokrywający skórę, co powoduje do większego przesuszania. Jak masz twardą bardzo wodę w kranie to warto ją zastąpić płynem lub żelem micelarnym.