Peeling pomaga naszej skórze wyglądać lepiej niż zwykle. Kosmetyki, dzięki niemu szybciej się wchłaniają a skóra staje się piękniejsza z dnia na dzień.

Wszystko w naszym organizmie dzieje się w cyklu 28 dni. W takim czasie komórki przemieszczają się z naskórka na powierzchnię. Martwe ulegają złuszczeniu. Wtedy warto się pozbyć tego, aby nasza skóra była zdrowsze i ładniejsza i idealnie wchłaniała składniki z kosmetyków. Pomocą w tym celu jest dobrze wykonany peeling.

Nie każdy jednak peeling nadaje się do danej cery, a więc najlepiej go odpowiednio dobrać. Pamiętajmy jednak, że osoby z skórą normalną powinny peeling wykonywać średnio co dwa tygodnie. Jak skóra jest skłonna do przetłuszczania, można zabieg wykonywać co tydzień. Skóra wrażliwa, naczynkowa powinna być złuszczana raz na 3 tygodnie.

stock-photo-woman-having-a-facial-massage-and-peeling-in-beauty-salon-298561946Wybierz dla siebie najlepszy peeling:

  • mechaniczny: Naskórek czyszczą drobinki syntetyczne podobne do okruchy pestek owoców. Idealny dla skory normalnej, mieszanej i tłustej. 

Na wilgotną skórę nałóż go i wykonuj delikatnie masaż, który poprawi ukrwienie i przyśpieszy regenerację cery.

  • enzymatyczny: Komórki martwe są przez enzymy roślinne rozpuszczane. Niektóre z nich działają przeciwzapalnie. Super dla cery wrażliwej, suchej, naczynkowej.

Na oczyszczoną, suchą skórę nałóż maseczkę i pozostaw na kilka minut a potem dokładnie ją spłucz.

  • gommage: Jej działanie wygląda jak rozpuszczalna guma. Martwe komórki się rozpuszczają i są ścierane. Dobry jest dla każdej cery, oprócz delikatnej i wrażliwej.

Zaaplikuj go na skórę, jak maseczkę. Po zaschnięciu usuń, delikatnie pocierając.

  • peel- off: Działa po przez zasychanie na skórze, dzięki czemu usuwa martwe komórki. Dobry jest dla cery normalnej i mieszanej.

Peeling w formie galaretki nakłada się na twarz na kilkanaście minut a potem ściąga palcami.

Peeling powinna używać każda Kobieta, która chce wyglądać atrakcyjnie przez wiele lat, ponieważ wczesne zadbanie o cerę to mniej problemów dążących z wiekiem.