Azjatycka pielęgnacja jest bardzo ciekawa. Bardzo przywiązują do niej uwagę, bardziej niż do makijażu. Wiele kobiet w tamtych rejonach oprócz masażu i ćwiczeń ujędrniających skórę, stosuje mnóstwo kremów. 

Dodatkowo dokładnie oczyszczają twarz, czyli wykonanie demakijażu także zajmuje sporo czasu.

Ich dbanie o skórę tak naprawdę zaczyna się i kończy kremem BB. A więc warto się nauczyć ich sztuki pielęgnowania, ponieważ zawsze możemy być piękne i gładkie i mało czasu spędzać przy wykonywaniu makijażu.

Najważniejsze zasady pielęgnacji Azjatyckich Kobiet:

  • demakijaż anti-aging – od tego zaczyna się cała pielęgnacja skóry, która zapobiega jej starzeniu się. Jest to bardzo ważny element zwłaszcza przy skórze suchej i wrażliwej skłonnej do podrażnień, która szybko traci elastyczność. Skóra dobrze oczyszczona, daje lepszą chłonność kosmetyku. Większość Azjatek uważa to za rytuał, podczas którego używają kilku kosmetyków. Dodatkowo wieczorem oczyszczają twarz olejkiem. Zresztą u nas też coraz częściej używa się olejków do oczyszczania twarzy. Następnie używają pianką, tonik i specjalną maskę. Na sam koniec wklepują na twarz serum i smarują emulsją i kremem pod oczy. Rano jednak przemywają twarz pianką, tonikiem i wklepują krem. Dodatkowo co 3 dzień złuszczają naskórek pilingiem i tym sposobem nabywają promienną cerę.
  • trzy kremy na słońce – krem nawilżający, krem pod oczy i dodatkowo przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV. Azjatki właśnie tak chronią skórę przed słońcem, które postarza nasze ciało. Dodatkowo jest sprawcom plam i przebarwień. Taką pielęgnacje dzienną wspomagają, także wieczorne maski i kremy pod oczy.

Warto brać przykład z Azjatek i zacząć dbać o swoją cerę, ponieważ, mamy do dyspozycji kremy z kwasem Hialuronowym o wysokim stężeniu. Dodatkowo kremy przeciw fotostarzeniu. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments