Każda z nas często zadaje sobie pytanie, sięgnąć po ten krem teraz czy później? A jaki on powinien być? Te i inne pytania kończą się różnymi odpowiedziami. Ja mam swoje własne. Obalamy MITY I FAKTY 🙂

Czy kremy przeciwzmarszczkowe trzeba często zmieniać? Jest to MIT! 

Krem tak naprawdę musi mieć czas, aby zaczął działać. Działa dobrze i widocznie od razu, ale tylko na zewnątrz a wewnątrz jednak potrzeba długich rytuałów. Jednak, gdy chcemy ujędrnić skórę, pozbyć się zmarszczek czy przebarwień powinniśmy go stosować długo minimum 3-6 miesięcy. A potem można sięgnąć po inny kosmetyk jak nas ten nie zadowolił.

Czy kosmetyki odmładzające można nakładać pod oczy? Jest to FAKT!

Nie ma tak naprawdę przeciwwskazań, aby nakładać krem z dużą ilością retinolu, kwasów i witaminy C pod oczy. Ale warto pamiętać, że mogą one podrażniać spojówki. Jak tak się dzieje, to trzeba kupić z tej samej linii krem specjalny pod oczy.

Czy papierosy przyśpieszają starzenie? Jest to FAKT!

Dym papierosowy sprawia, że nasza skóra jest źle dotleniona. Staje się ona w ten sposób ziemista i matowa. A dodatkowe ruchy pozwalające palenie papierosów, czynią zmarszczki wokół ust. Polecam palaczom używać krem z antyoksydantami lub rzucenie palenia.

Czy kremy przeciwzmarszczkowe, rozleniwiają skórę? Jest to MIT!

Tak naprawdę jest całkiem odwrotnie. Kremy te zawierają składniki, które pobudzają skórę do działania. Przyśpieszają regenerację, zwiększają produkcję kolagenu. Po krem tego typu można sięgnąć już przed 30 rokiem życia, jak jest mało elastyczna i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Skóra nie uzależnia się od składników kremu. Jak przestajemy stosować to skóra starzeje się z rytmem życia.

Czy krem droższy lepiej działa od tańszego? Jest to MIT!

Skład kremu jest najważniejszy. Kremy tanie nie raz zawierają wszystkie potrzebne składniki takie sam jak drogie. Wystarczy przed zakupem przeczytać skład produktu. Kremy takie powinny zawierać: retinoidy, kwas AHA, peptydy, przeciwutleniacze. Często drogie kremy to estetyczny wygląd słoika, reklama a potem skład kremu.

Czy Kobiety puszyste mogą później się odmładzać? Jest to FAKT!

Skóra w warstwie tłuszczu staje się rusztowanie skóry. Gdy jest ona grubsza słabiej poddaje się działaniu grawitacyjnemu, a zmarszczki pojawiają się później. Po za tym tkanka tłuszczowa jest magazynem dla hormonów młodości. Sprawia to wszystko, że kobiety puszyste, dłużej wyglądają młodziej.