Lato wielkimi krokami do nas zawita, więc przydało by się nasze ciało ujędrnić i wygładzić odpowiednio. Na pewno do tego przyda się piling i balsam do ciała. 

Pilingi są najlepszymi kosmetykami do wygładzenia skóry. Nakładaj go najlepiej przed zwilżeniem ciała wodą. W taki sposób będzie on się lepiej złuszczał. Masuj ciało od dołu do góry, bo wtedy to pomaga pozbyć się różnych obrzęków. Najlepiej zacząć od kostek nóg w kierunku kolan i pupy. Pośladki masuj okrężnymi ruchami, a brzuch według wskazówek zegara, by pobudzić pracę jelit. Nie zapomnij też o ramionach i piersiach.

UWAGA! Zamiast pilingu możesz też użyć rękawicy wykonanej z szorstkiego materiału. Też super złuszcza i ujędrnia skórę.

Balsam to podstawa po pilingu kąpielowym. Nakładanie go od razu po kąpieli najlepiej działa. Do pięciu minut po wyjściu z kąpieli skóra intensywnie paruje, a więc wmasowanie balsamu powoduje zahamowanie tego procesu. Ciało w ten sposób jest naprawdę gładkie i dobrze nawilżone.

UWAGA! Zamiast balsamu możesz używać olejku, który nakłada się na mokrą skórę. Dzięki temu skóra jeszcze lepiej będzie nawilżona.

Na naszym rynku także są dostępne preparaty 2 w 1, czyli żel pod prysznic wraz z olejkiem lub balsamem. Też takie rozwiązania przez okres letni jest bardzo dobry.