Z doświadczenia wiem, że skóra z roku na rok robi się starsza. Brakujące składniki odżywcze w naszym organizmie trzeba uzupełniać za pośrednictwem zastrzyków, tabletek czy kremów.

Włókna kolagenowe, które podtrzymują skórę jak sprężynki, zaczynają tracić na elastyczności. Brak w organizmie kwasu hialuronowego i witamin powoduje, że pojawiają się zmarszczki, a cera traci blask. Właśnie te braki warto uzupełniać.

Nawilżanie

W gabinecie kosmetycznym warto zapytać o zastrzyki z kwasem hialuronowym. Jednak kto nie lubi zastrzyków to warto kupić krem z dodatkiem tego kwasu. Znajduje się on w kremie jaki małe cząsteczki, które przenikają do wierzchnich warstw skóry. Kontakt z wodą powoduje ich pęcznienie i uzupełnianie zmarszczek. Kremy działają o wiele łagodniej niż zastrzyki, a więc pomału do celu.

Witaminy

Nie spożywając witamin nasza skóra będzie szara i szybciej będzie się starzeć. By poprawić jej stan u dermatologa można skorzystać z regeneracji po przez witaminy albo w salonie kosmetycznym po przez mezoterapii. Po efektownym spożywaniu witamin lub częstych wizyt u kosmetyczki nasza skóra naprawdę poprawi swój wygląd. Odmładzająco także działają kremy z witaminą A. W ciągu lata jednak nie polecane, ponieważ trzeba cerę wtedy chronić przed słońcem.

Kolagen jest najważniejszym składnikiem naszej cery. Ubywanie kolagenu powoduje, że skóra traci jędrność. Można używać kremów z tym składnikiem lub łykać tabletki. Kosmetyki do twarzy z kolagenem tworzą na skórze siateczkę proteinową, która zatrzymuje wodę. Cera wtedy jest napięta i ładna.

Na naszym rynku znajdziemy bardzo dużą ilość tego typu kremów, witamin. Warto patrzeć jednak nie na cenę a na zawartość składników.