Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna wychodzą naprzeciw oczekiwaniom pacjentek, ceniących sobie zadbany wygląd i szybkie efekty. Nowoczesny lifting twarzy można wykonać dosłownie w przerwie na lunch. Poznaj najpopularniejsze zabiegi odmładzające, dające natychmiastowe efekty i niewymagające rekonwalescencji.

Lunchowy lifting twarzy

Mianem zabiegów lunchowych określa się mało inwazyjne procedury medycyny estetycznej, które poprawiają wygląd skóry lub widocznie wyszczuplają ciało w szybki i bezbolesny sposób. Trwają z reguły około 30 minut (maksymalnie do godziny) i nie powodują właściwie żadnych efektów ubocznych w postaci opuchlizny czy zasinienia. Dzięki temu niemal od razu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Poniżej przedstawiamy trzy, sprawdzone przez specjalistów z Klinki Miracki w Warszawie, sposoby na lifting twarzy bez użycia skalpela.

Termolifting twarzy Zaffiro

Zaffiro to bezinwazyjny lifting twarzy, który wykorzystuje efekt termiczny do pobudzania fibroblastów (komórek skóry) do produkcji naturalnego kolagenu w skórze, co przyczynia się do jej ujędrnienia oraz wygładzenia zmarszczek. Zabieg ten przynosi natychmiastowe i długotrwałe rezultaty.

Termolifting twarzy to połączenie działania światła podczerwonego (IR) oraz peelingu wodnego. Hydropeeling wykonywany jest jako pierwszy – głęboko nawilża skórę i dodaje jej jędrności. Następnie skóra jest rozgrzewana przy pomocy światła podczerwonego do temperatury około 65°C, co powoduje obkurczenie włókien kolagenowych. Zabieg zwieńczony zostaje łagodzącym masażem wykonywanym specjalnym coolerem o temperaturze 0–20°C.

Lifting twarzy Zaffiro trwa około 40 minut i jest bezbolesny. Nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji. Skóra zyskuje lepszy wygląd od razu po wykonaniu zabiegu. Efekty intensyfikują się przez około 3–6 miesięcy.

Lifting twarzy Endermolift™

Kolejnym, lunchowym zabiegiem odmładzającym, na który warto zwrócić uwagę jest Endermolift™. W tym przypadku lifting twarzy odbywa się dzięki wykorzystaniu mechanicznego masażu, opatentowanego przez francuską markę LPG. Jest to odpowiednik popularnego zabiegu na ciało – endermologii.

Masaż podciśnieniowy zastosowany podczas zabiegu Endermolift™ intensywnie stymuluje syntezę kolagenu, elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, co przyczynia się do zminimalizowania oznak starzenia, rozjaśnia cerę, a także niweluje takie defekty, jak drugi podbródek, opadające powieki czy obwisłe policzki.

Lifting twarzy trwa około 30 minut, jest komfortowy i relaksujący. Pierwsze efekty są widoczne praktycznie bezpośrednio po jego wykonaniu. W celu uzyskania optymalnych rezultatów leczenia zaleca się przeprowadzenie serii 10–20 zabiegów w kilkudniowych odstępach.

Innowacyjny lifting HIFU

Na miano liftingu bez skalpela zasługują bez wątpienia zabiegi HIFU, wykorzystujące innowacyjną technologię skoncentrowanych ultradźwięków. Przykładem takiej terapii jest Ultraformer III. Jako jeden z niewielu zabiegów lunchowych pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów bez konieczności przeprowadzania serii zabiegów.

Skoncentrowane ultradźwięki mają zdolność przenikania do głębokich warstw skóry, gdzie powodują gruntowną przebudowę, m.in. stymulują syntezę kolagenu. Dzięki wysokiej mocy oddziałują także na podskórną tkankę tłuszczową, likwidując takie niedoskonałości, jak drugi podbródek czy worki pod oczami. Mimo dużej energii zastosowanej podczas zabiegu Ultraformer III, nie powoduje on podrażnień naskórka, dzięki czemu nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Pierwsze wizualne efekty lifting ultradźwiękowy daje niemalże od razu po jego wykonaniu. Skóra staje się gładka i sprężysta. Jednak jak w przypadku każdego nieinwazyjnego liftingu twarzy, zainicjowane procesy regeneracyjne skóry, zachodzą stopniowo i trwają przez kilka miesięcy. W związku z tym ostateczne efekty działania HIFU na twarz widać po około 2–6 miesiącach. Terapia ta charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Skóra w zasadzie nigdy nie wraca do poprzedniego stanu. Oczywiście proces starzenia postępuje, jednak ma on dużo łagodniejszy charakter.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki w Śródmieściu.